Program sobotního dne byl vyhrazen kategoriím Masters. Pro pořadatele i diváky se stal vítanou předpremiérou ostře sledovaných nedělních bojů; organizátoři během něj mohli doladit poslední detaily, stejně jako pracovníci televizního štábu, kteří zajistí rekordně dlouhý přenos z průběhu nedělního šampionátu.

Ani sportovní příznivci ovšem nenechali závodníky starších ročníků včetně řady někdejších osobností cyklistiky na holičkách. K odpolednímu klání už se u perfektně připravené táborské trati sešla velmi solidní návštěva, přičemž velkou podporu měli už v sobotních závodech také zahraniční reprezentanti. Prim hrála jednoznačně skupinka polských fanoušků. Ta stejně bouřlivě jako své borce podporovala i všechny ostatní závodníky, kteří se pustili do bojů v terénu.

V jejím sousedství povzbuzoval hlavně domácí borce Miloslav Škarvada ze Sezimova Ústí. „Sám jsem na kole závodil, než mi odešla kolena. Cyklokros si nikdy nenechám ujít, a už jsem se naučil za ním jezdit i do zahraničí. Byl jsem v Lucembursku, ale tam mne to svojí atmosférou i prostředím strašně zklamalo. To tady u nás je to něco jiného. A uvidíte, zítra budeme mít nějaké ty medaile,“ prohlásil optimisticky.

Nedělní program odstartuje v 9 hodin závodem juniorů.

Nedělní program:
9.00: junioři.
10.15: ženy U23.
11.30: muži U23.
13.00: ženy Elite.
14.30: muži Elite.