Táborští pořadatelé měli závod nachystaný už na minulý rok, tehdy ale vystavila covidová situace této akci nemilosrdné stop. Letos už se organizátoři o šampionát odmítli připravit a získali pro něj výjimku ze zákazu konání hromadných akcí. Jisté je, že mistrovský podnik bude podléhat mimořádně přísným hygienickým podmínkám. Diváci mají vstup do celé areálu zapovězený, závodníci, jejich doprovod i další přítomní smějí na místě pobývat jen s PCR testem starým nejvýše od pátku 9. dubna.

Šéf táborské atletiky Petr Nývlt k tomu poznamenal. „Mistrovství republiky tentokrát bude především pro naše mládežníky, aby jejich tréninkové úsilí nepřišlo vniveč. Omlouváme se tímto divákům, že nemůžou sledovat závod na místě. Podívat se na něj mohou na streamu české atletiky,“ uvedl. Adresa streamového přenosu je https://www.facebook.com/czatletika/.

Dějištěm mládežnického krosového vrcholu je areál Komora, tedy stejné místo, které pravidelně hostí špičkové světové závody cyklokrosařů. Na rozdíl od nich ale trať krosu neopustí jádro areálu uvnitř oválu. „Máme připravený téměř kilometrový okruh, který je sice rovinatý, ale jsou tam přírodní valy, které budou běžci zdolávat,“ upřesnil Petr Nývlt.

Program nedělních klání odstartuje v pravé poledne závodem mladších žákyň

Časový rozvrh MČR

12.00: mladší žákyně (2 km)
12.40: mladší žáci (2 km)
13.10: slavnostní zahájení, vyhlášení
13.30: starší žákyně (3 km)
14.10: starší žáci (3 km)
15.00: vyhlášení
15.10: dorostenky (3 km)
15.50: dorostenci (4 km)
16.00: vyhlášení