„Ten malér se školním výletem místo přípravy (informovali jsme v neděli) dal Štěpánovi zabrat. Trénuje jako drak. V závěru výšky na mistrovství jsem mu poradil vynechat třetí pokus na dvou metrech, když byl v tu chvíli čtvrtý, a dal pak na poslední zbývající skok jako jediný závodník 202 centimetrů,“ říká Bém. Inu, odvážným štěstí přeje…

Na adresu Adély Záhorové, která získala další dva tituly pro Vodní stavby, pak k závodnici dodává, že je „super klasika“. „Těším se, co s Jirkou Coufem na mistrovství světa v Tampere připraví!“

Z vody

Šest startů absolvovala na letním poháru desetiletého žactva Čech v Mladé Boleslavi Eliška Jahodová z Jindřichova Hradce. V posledním z nich, na 200 m polohový závod, získala bronz časem 3:10,33. Předtím byla jako „naprogramová“ na pátá místa: a nebyla „zadarmo“, osobní rekordy si vytvořila na 50 prsa 44,61, 50 a 100 motýlek 40,45 a 1:36,71, i na 100 polohový závod 1:23,62, tam dokonce o pět sekund! Za takových okolností tedy „pětkrát pětka“, to je jistě „na jedničku“ na plaveckém vysvědčení…

Do desítky prvních se kromě ní v Boleslavi prosadili Jakub Ira, desátý na 50 prsa 47,64, a Adriana Voláková (oba Fezko), devátá na 50 znak 41,43.

Na mistrovství ČR v dálkovém plavání v Pardubicích (voda 20,5 stupně) byla v závodě kadetek na 10 kilometrů Lucie Poustecká (TJ Tábor) sedmá časem 2:43:01.