Fanoušci byli hodně zvědaví na výkon Kateřiny Nash. Rodačka z Prachatic měla kolem trati desítky příznivců. Ti přicházeli k trati ve speciálně vyrobených trikotech, na kterých zářily nápisy: Já fandím Kateřině Nash. "Jsme taky z Prachatic, jsme veliká rodina, Katka je naše bojovnice."

Jenomže velké české želízko v medailovém ohni upadlo v jednom z výběhů a bylo po nadějích. Špička závodu nemilosrdně prchala vpřed.

V krásném počasí sahal po medaili Jakub Ťoupalík. Domácí závodník skončil těsně za medailemi. „Čtvrté místo musím brát. V jednu chvíli jsme jezdili v čele v osmi lidech. Škoda pádu dvě kola před cílem. Ten mě stál spoustu sil. Byl jsem chvilku otřesený, trochu jsem ztrácel v technice. Chtěl jsem najíždět do posledních metrů z lepší pozice. Ale Němec mě už nepustil před sebe.“

Smůlu měl talentovaný Tomáš Kopecký. Po pádu také bojoval, ale na přední umístění to nestačilo. V juniorech byl nejlepší Belgičan Witse Meeussen, v juniorech reprezentant Velké Británie Thomas Pidcock.

V ženách zvládla tábotrskou trať nejrychleji Lucinda Brandová, Kateřina Nash v důležité chvíli v kopci podklouzla a ztrátu už nedohnala. "Nezabalila jsem to, diváci byli skvělí. Kdybch to vzdala, tak brečím někde v koutě. To ne. Je to škoda, v kopci jsme nejela svoji stopu. Prostě jsem to v botách nevyběhla." V kategorii Elite byl nejrychlejší Nizozemec Mathieu van der Poel, závodník, který je fenoménem tohoto sportu. Veliká hvězda nenechala nikoho na pochybách, kdo je v cyklokrosu nejlepší. Z českých závodníků se elitní špičce přibližoval Michael Boroš.