Třetí listopadovou sobotu hostí sportovně rekreační areál Komora na Sídlišti nad Lužnicí závod Světového poháru v cyklokrosu.

Pro město Tábor a celý Jihočeský kraj je to sportovní pocta. Organizátoři závodu si váží této příležitosti a berou světové cyklokrosové klání také jako důležitou společenskou událost. „Jsem velmi rád, za ocenění naší dlouholeté práce a samozřejmě je to velká zodpovědnost vůči Mezinárodní cyklistické unii a Českému svazu cyklistiky. Chceme uspořádat závod na stejné úrovni jako loňské mistrovství Evropy v cyklokrosu, tak abychom výborně reprezentovali město Tábor, Jihočeský kraj a vůbec Českou republiku. Po sportovní stránce v tom vidím velký přínos pro českou cyklokrosovou reprezentaci, která by na táborské trati mohla vybojovat tolik potřebné body ve Světovém poháru, podle kterých se pak řadí na startu na mistrovství Evropy a mistrovství světa. Samozřejmě budu držet palce všem českým reprezentantům, ale asi nejvíce se budou všichni milovníci sportu a cyklokrosu těšit na čerstvého mistra světa Wout Van Aerta jeho největšího rivala, mistra Evropy z Tábora Mattieu van den Poela," řekl Petr Balogh, ředitele závodu. V ženské kategorii se také představí všestranná sportovkyně pocházející z Prachatic Kateřina Nash.

Na start se během dne postupně postaví závodníci všech kategorií. V deset hodin Junioři, v 11.20 hodin odstartují Muži do 23 let. O půl druhé startují Ženy Elite a hlavní závod v kategorii Muži Elite začíná v 15 hodin. Český tým sází na stoprocentní znalost tratě a podporu domácích fanoušků.

Přijďte fandit, užít si sportovní atmosféry a podpořit české reprezentanty. Světové cyklokrosařské špičky na trati uvidíte od 10 do 16 hodin.