Sobota bude patřit technickým přejímkám, od 10 hodin pak odstartují první tréninky, na které naváže od 17:20 i dvacetiminutový Pohár nedávno zesnulého dlouholetého píseckého funkcionáře Milana Brože.

Nedělním program zahájí v 8 hodin ranní warm up, na který naváží v 10:10 kvalifikační jízdy a odpoledne vše vyvrcholí od 13:30 finálovými jízdami.

V Pacově se jelo mezinárodní mistrovství republiky v motokrosu i před rokem.
Šampionát motokrosařů pokračuje v Pacově, vysoko míří i Jihočeši Kovář s Plchem

V nejprestižnější třídě S1 se představí všichni naši nejlepší závodníci supermota Milan Sitnianský, Erik Provazník, exmotokrosař Jonáš Nedvěd, Denis Fligr nebo Miroslav Stručka. Celkem je zatím přihlášeno na čtyři desítky závodníků.

V Písku se pojede na oblíbeném okruhu 1250 metrů dlouhém, který je z osmdesáti procent tvořen asfaltovým povrchem a zbylých dvacet je terénní vložka. Rekord trati pro supermoto drží z roku 2020 Rakušan Bernhard Hitzenberger časem 54,308 vteřiny při průměrné rychlosti 83,1 km/hod.

„Okruh je připravený a zveme všechny příznivce motoristického sportu na letošní první velký závod v našem areálu,“ láká fanoušky jedné stopy ředitel závodu Václav Kudrle.