Byla to v soběslavské sokolovně skutečně mimořádná čtyřhodinová bitva, ve které sebevědomí hosté vedli už 5:2 a zdálo se, že je po domácí výhře 9:4 nemůže v cestě za postupem nic zastavit. Jenže příkladně bojující domácí celek dokázal ve skvělé atmosféře průběh zápasu otočit a nakonec slavil zasloužené vítězství.

Soběslavským pomohl návrat do sestavy po splnění studijních povinností jedné z opor Ladislava Dobiáše, který bodoval dvakrát. Lídr týmu Filip Kortus vyhrál všechny své zápasy a čtyřmi body položil základ k vítězství. Dva body přihodil ve velké pohodě hrající Radim Šindelář, ten poslední přidal s mimořádným nasazením hrající Ondřej Pešek. „Máme obrovskou radost, že se nám podařilo srovnat sérii na 1:1 a vynutit si rozhodující duel v Praze. Celé utkání bylo nesmírně vyrovnané, sedm zápasů musel rozhodnout až pátý set, ale myslím si, že jsme tentokrát měli navrch a šli si za výhrou více než soupeř," řekl po utkání Filip Kortus.

Soběslavští stolní tenisté na prvním finále play off třetí ligy v Praze na Elizze: zleva Matěj Myler, Filip Kortus, Radim Šindelář a Ondřej Pešek.
Stolní tenisté Soběslavi přepisují klubové dějiny, v sobotu hrají doma finále

Ve třetím duelu bude hrát pro Elizzu výhoda domácího prostředí. Jihočeši tam letos už dvakrát prohráli. „V Praze to bude znovu těžké, ale v kompletní sestavě jsme schopni překlopit celou sérii na naši stranu," věří týmová jednička.

Druhé finále: Soběslav – Elizza Praha D 9:7, F. Kortus 4, Šindelář, Dobiáš 2, O. Pešek – Knobloch 3, Alka 2, Stibor, debl.