Reprezentace ČEZ Cyklo Teamu Tábor se ze slovenské Dubnice nad Váhom vracela minulý víkend hodně z vesela. Přijela totiž ze společného mistrovství České a Slovenské republiky, kde se o tomto víkendu konalo společné mistrovství České a Slovenské republiky v silničním závodu. Spokojeností hýřili nejen členové týmu, ale i jejich trenér Stanislav Bambula. Táborským cyklokrosařům se na mistrovství republiky ,,silničářů" velice zadařilo.

Jak byste zhodnotil letošní mistrovství republiky?

Bylo to něco neskutečného. Kluci zajeli hodně kvalitně prestižní závod a to mě hodně potěšilo. Padaly skvělé výsledky i umístění. Perfektní byla i atmosféra, která po celou dobu tohle mistrovství doprovázela. Sešlo se nějakých patnáct tisíc lidí, kteří neskutečně fandili. Byl jich plný stadion, stáli i podél tratě a fandili nejen Saganovi.

Co vás potěšilo nejvíce?

Hodně mě potěšil výsledek Michaela Boroše, který se stal vítězem mistrovství České republiky v silničním závodě v kategorii do 23 let. Z toho jsem opravdu nadšený. V této kategorii jsme ještě žádný titul nezískali, takže to pro nás všechny hodně znamená. Dalšího skvělého výsledku dosáhl Martin Dejmek, který v mistrovském závodě juniorů dojel na skvělé třetí příčce. Oba dva si tímto úžasným výsledkem zajistili účast v reprezentaci. Neméně potěšující je i umístění Ondřeje Bambuli, který dojel na 6. místě v kategorii elite.

Patříte mezi zkušené cyklokrosaře, nyní se navíc řadíte mezi špičku silniční cyklistiky. Berete to jako přípravu, nebo se vaše priority celkově změnily?

Ty skvělé výsledky na silnicích jsou dlouhodobé . Už dlouho se nám daří je udržovat. Ovšem určitě to neznamená, že se máme v plánu věnovat prioritně silniční cyklistice. Bereme to jako trénink a přípravu, ale každopádně zůstáváme u cyklokrosu. Ten je a nadále i bude naší doménou.

Jak bude vypadat příprava na následující sezónu?
     
Sezóna je ještě hodně daleko. Je před námi ještě spousta etapových soutěží, takže máme v plánu se teď věnovat převážně jim. Podle financí se pak budeme rozhodovat co dále, jestli vyrazíme na nějaké soustředění. Určitě se někdy v srpnu chystáme navštívit Krkonoše a co bude dál, to se zatím přesně neví. Jak jsem zmínil výše, teď se věnujeme jiným věcem.

Jaký je váš další program? Co vás teď v nejbližší budoucnosti čeká?
     
Nyní se připravujeme na závod Czech cycling tour, který se pojede v Olomouci a začíná už 11. července. Čeká nás taky etapový závod Okolo jižních Čech, který startuje v září. Do této doby se budeme věnovat silnici. Pak už se začneme naplno soustředit na cyklokros.

Chtěl byste závěrem ještě něco dodat?
     
Klukům patří jedno veliké díky.Ve všech kategoriích stáli na stupních vítězů. To svědčí o velmi dobré výkonnosti a přípravě. Už se těším na nadcházející cyklokrosovou sezónu a doufám, že výsledky dovezené z Dubnice nám pomohou.

Nina Hanáková