V hale táborského Gymnázia Pierra de Coubertina vybojovaly sezimoústecké reprezentantky mezi stovkou závodnic 9 cenných kovů a se čtyřmi přeborovými tituly se stal Spartak MAS nejúspěšnějším oddílem přeboru. Bonusem byly pro pořádající barvy tři přímé postupy na mistrovství České republiky, které hostí o předposledním červnovém víkendu krásná gymnastická hala Věry Čáslavské v Černošicích.

Chválou zahrnula gymnastky Spartaku MAS i jeho trenérka Kristýna Voborská. „Holky ukázaly nám trenérům i 'příznivcům' oddílu, že i přes skromné tréninkové podmínky v tělocvičně sezimoústecké 1. ZŠ stále patří ke krajské špičce,“ poznamenala po závodě.

MEDAILOVÁ UMÍSTĚNÍ ZÁVODNIC SPARTAKU MAS – 1. místa: Adéla Sikorová, Bára Mansfeldová, Klára Honzíková a Diana Kotalíková. 2. místa: Tereza Vonešová, Marie Slabá. 3. místa: Ema Kopecká, Simona Kolbová, Klára Dlouhá.

Do elitní desítky se ve svých kategoriích vměstnaly Aneta Kopecká (4. místo), Hana Slabá (5.), Sandra Vesecká a Rozálie Rybáková (6.) a Eva Štemberková (8.), těsně za ní skončila Tereza Sedláková (11.). Přímý postup na republikový šampionát mají v kapse Klára Honzíková, Marie Slabá a Diana Kotalíková, na čekané na divokou kartu jsou Simona Kolbová, Hana Slabá, Sandra Vesecká a Rozálie Rybáková.