Organizátoři z České unie sportu ponechají tuto volbu v režii všech dosavadních vítězů ankety, kteří byli k oslavám jubilea do Palcátu pozváni. Ocenění nejlepších jednotlivců, kolektivů, ale také talentů roku či zasloužilých pracovníků v tělovýchově je znovu zasazeno do programu Plesu sportovců, který se řadí k nejpopulárnějším společenským událostem ve městě.

Samotný akt vyhlášení výsledků zůstává výkladní skříní celého večera, ale smysl akce má mnohem širší rozměr. Hovoří o tom i Zdeněk Krátký, manažer okresního sdružení České unie sportu v Táboře, která stojí u pořadatelského kormidla spolu s městem Tábor. „Prvenství je sice prestižní záležitostí, ale stále se jedná jen o anketu. My díky ní chceme všem sportovcům umožnit alespoň chvilku slávy; na pódiu se potkají s lidmi z veřejné a státní správy, kteří často ovlivňují financování jejich sportů,“ říká Zdeněk Krátký.

V širší nominaci pro letošní jubilejní ročník se objevila jména 24 sportovců a 12 kolektivů. Hlasy poroty z ní vylomily nejlepší desítku jednotlivců a trio týmů, které při ceremoniálu nemine aplaus zaplněného sálu. Který sportovec si na pódiu vyslechne nejbouřlivější potlesk, to se veřejnost dozví až zhruba po dvacáté hodině.

Nejžhavějším aspirantem na prvenství je bezesporu Martin Šonka, muž ověnčený čerstvým titulem mistr světa v prestižní letecké sérii Red Bull Air Race. Právě on má šanci na dovršení čistého zlatého hattricku, neboť ovládl pořadí ankety už v předchozích dvou ročnících.

Roli favorita mu ostatně nepřímo přisuzují i někteří další členové elitní desítky. „Jaký sportovní úspěch mne nejvíce zaujal? Rozhodně vítězství Martina Šonky v Red Bull Air Race,“ uvedl v dotazníku například fotbalista Lukáš Pfeifer.
Jeho současný tým FC MAS Táborsko po dlouhé době nefiguruje mezi nejlepší trojicí kolektivů. Stejným překvapením je v této kategorii absence reprezentantů ČEZ Cyklo Teamu a hokejového klubu HC Tábor.

Ať už je podoba nominace jakákoliv a putovní pohár získá očekávaného či překvapivého majitele, jisté je, že se v sobotu dočká sport na Táborsku další důstojné a příjemné oslavy.

NOMINACE

KOLEKTIVY: E.ON Triatlon Team Tábor (triatlon), TJ VS Tábor (atletika ženy), KK Lokomotiva Tábor (kuželky, muži).

JEDNOTLIVCI: Miroslav Pražma (kulturistika), Robert Kostlán (triatlon, Triatlon Team Tábor), Jan Nesvadba (cyklistika ČEZ Cyklo Team Tábor), Lukáš Pfeifer (fotbal, FC MAS Táborsko), Martin Šonka (letecká akrobacie - Red Bull Air Race, Aeroklub Tábor), Zuzana Uhlířová (bowling, Bowling Club Tábor), Tomáš Hána (karate JKA, Shotokan klub Bechyně), Adéla Záhorová (atletika – skok daleký, TJ VS Tábor), Štěpán Svoboda (atletika – skok vysoký, TJ VS Tábor), Klára Mazalová (ploutvové plavání a rychlostní potápění, Subaquaclub Delfín Tábor).