Pro závodníky jsou také letos připraveny dvě trasy – delší okruh měří 65 kilometrů, kratší 40 kilometrů. V obou případech si bikeři užijí jízdu na trati v okolí Soběslavi, která vede z větší části lesními a polními cestami a z části také po asfaltu. Na okruhu je nemine několik atraktivních výjezdů a sjezdů, chybět nebudou ani brody přes potok. V minulosti patřil tento podnik do programu Galaxy série, už v loňském roce se ale jel mimo jako samostatný závod.


Svůj hlavní stan rozbije Soběslavský MTB maraton znovu v kempu na plovárně, kde bude i jeho cíl. Prezence je zpřístupněna od 8 do 10 hodin. Poté už se aktéři závodu přesunou na náměstí v Soběslavi, kde je čeká v 10.30, resp. 11 hodin start. Organizátoři vypsali více než dvacet kategorií. Na nejlepší tři muže a ženy v absolutním pořadí čekají finanční prémie v hodnotě 5000, 3000 a 1000 Kč.


Součástí bikerského dne se stanou také letos i vložené závody dětí v kategoriích do 6 a 10 let. Atraktivním zpestřením bude tombola, jejíž hlavní cenou je jízdní kolo v hodnotě patnácti tisíc korun.