Čtyřicátý ročník Soběslavských okruhů se jel v sobotu jako Memoriál Jana Huška. Silniční kritérium bylo třetím závodem Českého poháru pro ženy a mládežnické kategorie. Ve vloženém závodu mužů se radoval z vítězství letoš už potřetí Tomáš Medek (puskinak.cz), druhý skončil Jiří Hochmann (Dukla Praha) a třetí Tomáš Holub (Sparta Praha).

Pouze pětice jezdců absolvovala plný počet padesáti okruhů a dokázala dojet peloton o celý okruh. Medek si na konto připsal v bodovaných spurtech 54 bodů, druhý Hochmann třicet.

V kategorii žen dominovala dosud neporažená Zuzana Neckářová (Lawi Author Team), která se odpoutala od pelotonu už ve druhém kole a osamoceně s náskokem 45 sekund si dojela do cíle pro čtvrté letošní vítězství. Druhé místo obsadila Jarmila Machačová (Dukla Praha), jako celkově třetí skončila juniorka Nikola Nosková (KC Kooperativa SG. Jablonec n.N.) před čtvrtou Pavlou Havlíkovou (Telenet Fidea).

Nechyběli ani zástupci domácí a táborské cyklistiky. Juniorka Denisa Mináriková-Švecová (G. Benedikt Švec Cykloteam Želeč) skončila na 6. místě (v neděli ve Zbraslavi třetí). „Moc jsem toho kvůli nemoci nenatrénovala, navíc jsem měla na čtvrtečním tréninku nehodu. Ale naštěstí to odneslo jen kolo. Proto jsem s předvedeným výkonem spokojená," zhodnotila domácí cyklistka svůj výkon.
Kadeta Karla Arlta dojel balík jezdců o celé kolo a závod nedokončil.

Žák Ťoupalík dojel druhý

Z jezdců ČEZ Cyklo team Tábor si nejlépe vedl starší žák Jakub Ťoupalík (mladší bratr Adama), který obsadil druhé místo, a osmnáctý skončil Michal Šimák. V kategorii kadetek podaly solidní výkon obě táborské závodnice – Tereza Švihálková dojela na šesté příčce a Celestýna Součková na místě devátém.

V kategorii kadetů se ukázal bojovným výkonem Jan Burgstaller, který mu vynesl deváté místo. I jeho oddílový kolega Matěj Syrovátka si počínal aktivně a nakonec mu tento výkon stačil na dvanácté místo.

Všichni tři junioři prokázali vyrovnanou výkonnost, vešli se do první desítky. Martin Matějček byl sedmý, Tomáš Bakus 8. a Dominik Drdek desátý. I v kategorii mužů měli Táborští své zastoupení. Nejlépe si překvapivě vedl 9. Michal Bednář, Ondřej Bambula skončil 14. a Stanislav Bambula ml. devětadvacátý.

Petr Hofbauer