O uplynulém víkendu použily sedmibrankovou normu pro dvě domácí výhry nad Litvínovem a Turnovem, a ty je v aktuální tabulce posunuly na 2. příčku. Na vedoucí Královské Vinohrady ztrácejí jen tři body, a navíc mají zápas k dobru.

BANES FLORBAL SOBĚSLAV – BIVOJKY LITVÍNOV 7:3 (4:1, 2:2, 1:0)
Domácí hráčky položily pevné základy pozdější výhře už v úvodní desetiminutovce, kdy překonaly litvínovskou brankářku Veroniku Ziegelbauerovou hned čtyřikrát. Naopak na soběslavskou gólmanku Elišku Hnojnovou znala účinný recept pouze kanonýrka Tereza Urbášková, jež se sama postarala o všechny tři zásahy SK Bivoj. Na straně domácího týmu se blýskly hattrickem Adéla Kubátová a Eliška Juhaňáková.

Branky Soběslavi: Kubátová, Kubátová (M. Kabešová), Juhaňáková (Kubátová), Juhaňáková (Dostálová), Šrajerová (Pospíšilová), Juhaňáková (Dostálová), Kubátová (Dostálová).

BANES FLORBAL SOBĚSLAV – TJ TURNOV 7:5 (1:0, 4:1, 2:4)
Nedělní výsledek svědčí o poměrně urputném boji, ale opak je pravdou. Soběslavská družina vedla nad soupeřkami z Turnova už 7:1, ale v závěrečných minutách jim zbytečně otevřela cestu k razantní korekci výsledku. Ani tak se ale drama nekonalo – dva poslední góly dal hostující celek až v poslední půlminutě hry a víc už toho samozřejmě stihnout nemohl. Klíčovou položkou zápasu byla střelecká forma Markéty Kabešové, která se ve druhé třetině trefila čtyřikrát v rozmezí necelých třinácti minut.

Branky Soběslavi: Juhaňáková (Dostálová), M. Kabešová (Vacková), M. Kabešová (Vacková), M. Kabešová, Juhaňáková), M. Kabešová, Pospíšilová (Křiklánová), Vacková (Pospíšilová).

Složení soběslavského týmu: Hnojnová (v neděli Pavlíková) – Dřevová, Široká, Šrajerová, Dostálová, Vránková, Hrnečková, Vacková, Michalová, M. Kabešová, Kostečková, P. Kabešová, Kubátová, Křiklánová, Matoušková, Břízová, Juhaňáková, Šťastná, Pospíšilová, Přibylová.