Dnes večer přijede do Českých Budějovic ČEZ Karlovarsko.
Nováček extraligy.
Tým, který laiky i odborníky velmi příjemně překvapil.
V tabulce je druhý, hraje sebevědomě, postoupil do Final Four Českého poháru.
Bude to boj na ostří nože.
Takové „malé" play off.
Poslední vzájemný zápas rozdmýchal obrovskou vlnu emocí. Dramatická koncovka čtvrtfinále ČP stojí za připomenutí. Jihočeši vyhráli v K. Varech 3:1 a na řadu přišel zlatý set. V něm Michal Kriško při mečbolu vytloukl soupeřův blok. Hráči Karlových Varů sklopili hlavy, Jihostroj jásal. Osud ale vzal do svých rukou sudí Fink. Nedal na domluvy svých kolegů, ukázal, že Kriško míč tečoval, a přiznal bod domácím. Zlatý set vyhrály Karlovy Vary a postoupily do Final Four ČP. „Cítíme strašnou křivdu. Byl to neskutečný zářez. Hrozná chyba rozhodčího."
Zlobili se Jihočeši.
Bylo jim to ale málo platné.
„Odehrála se dramatická koncovka, ale nechci spekulovat, jestli se projeví i v extralize," odpovídal na dotaz Deníku trenér Karlovarska Petr Brom. „Nemyslím si, že by byla nějaká dohra," reagoval Jan Svoboda z Jihostroje.
Brom ještě dodal: „Faktem je, že domácí si z pohárového zápasu nějakou motivaci najít mohou. My to ale vůbec neřešíme, sudí rozhodl, tím to pro nás skončilo."
Velkou motivaci budou dnes mít oba celky.
Jde totiž o přímý souboj o druhé místo v tabulce.
„My se budeme bránit, víme, že Budějovice jsou v tomto zápase favoritem, hraje druhý se třetím, náboj zápasu je veliký," uvědomuje si Brom.
Jak vnímají dnešní měření sil s nováčkem Jihočeši?
„Jde o motivaci pro play off, jsme, kromě Šulisty, všichni pohromadě, v posledních zápasech jsme hráli dobře," říká Jan Svoboda. Oba trenéři vědí, že přetahovaná o druhé místo je sice důležitá, ale zajíci se budou počítat až po honu.
Tedy po play off.
Při předpokládaném vývoji vyřazovací části na sebe České Budějovice a Karlovy Vary narazí v semifinále!
„Určitě hrajeme o sebevědomí do play off, to ale platí o každém utkání. Kdo skončí na druhém místě, začne případné semifinále doma, je ale otázkou, jestli je to vůbec výhoda," uvažuje Jan Svoboda.
Petr Brom se vrací „domů". Přijede do města, ve kterém prožil krásné roky.
V hale zná správce, údržbáře, dokonce i uklízečky…
„Teď je to trochu jiná pozice, než když jsem přijížděl s Příbramí," říká trenér hostů.