Po celý den v Jiníně drželo počasí a zcela plné startovací rošty byly zárukou výborné podívané. Pouze poslední dvě jízdy tříd MX2 a MX1 bohužel musely být zrušeny, protože přišel vydatný déšť, který za pár minut učinil ze závodiště jeden velký rybník.

Ve třídě 85ccm opět nenechal nikoho na pochybách lídr seriálu Max Ernecker z Motosportu Chýnov, kterému vždy jen zpočátku jízdy sekundoval o rok mladší a skoro domácí Václav Janout z Multi-air Jama CZ RT. Tyto mladé závodníky nezaskočila ani vysoká náročnost tratě s hlubokými vyjetými kolejemi a na svých menších a přeci jen slabších motocyklech vykazovali dospělácké tempo. Oba jsou totiž již ve svém mladém věku ostříleni ze závodů Mistrovství Evropy. Ve zvlášť bodované třídě 65ccm zvítězil desetiletý Moritz Ernecker Motosportu Chýnov před Janem Veselým z Olomouce.

V kategorii Hobby MX2 ukázala všem záda osmnáctiletá Elena Kapsamer z Motosportu Chýnov, která v obou jízdách zvítězila systémem start-cíl. Druhé místo nakonec bral Benedikt Leitner z Rakouska. Ve třídě Hobby MX1 bojovali o vítězství čeští závodníci, když nakonec bral o pouhé dva body v celkovém součtu zlatý pohár Stanislav Boukal z 4Cross RT před Janem Kubešem z Prahy.

Veteránů bylo nejvíce, a tak jich hned několik muselo jet po kvalifikaci domů. Překvapením byla premiéra v této třídě v podání domácího a letos už čtyřicetiletého Davida Čadka z MS Kluky, který svedl hezký souboj s nakonec druhým Vladislavem Mužíkem z Motosportu Chýnov. Zvlášť hodnocené veterány nad 50 let ovládl Roman Skalka z SMS Střední Čechy a nejstarší kategorii veteránů nad 60 let pak bez ztráty bodu nestor Jaroslav Potůček ze západočeských Břas.

V kategorii MX2 (HR Technik Cup) se ukázal jako vítěz (výsledky se braly pouze z první, odjeté jízdy) Rakušan Markus Rammel z Motosportu Chýnov, který za sebou téměř o celou minutu nechal úřadujícího přeborníka kraje Pavla Beránka z SXS Racing teamu, za kterým jen těsně dojel Jaroslav Strnad z Mirošova. Ve třídě MX1 (HR Technik Cup) byl jasným favoritem letos nejúspěšnější český závodník této třídy v MMČR Václav Kovář z HT Group RT, překvapením byl vynikající výkon Jakuba Mencla z MTX Racing teamu, který se lídra závodu dokázal celou rozjížďku držet v těsném závěsu. Třetí místo vybojoval Dušan Drdaj z Yamaha Čepelák RT, čtvrtým místem a svou účastí pak závod ozdobil mnohonásobný mistr ČR, dnes už ve veteránském věku, Petr Bartoš z Orion RT. Druhá jízda této třídy se stejně jako u MX2 z důvodu vydatného deště bohužel odjet nemohla.

Jihočeský KP v motokrosu, bude pokračovat na další mistrovské trati v Pacově v sobotu, 15. srpna.