Jejich společným jmenovatelem jsou jména sester Červenkových z E.ON Triathlon Teamu. Obě – ač se věnují triatlonu – dokáží prohánět specialistky v bazénu i na běžkách. A dokonale to potvrdily i v Podkrkonoší…!

Už první den zastihl táborské závodnice v náramné pohodě. Kateřina Červenková vsadila své účinkování do stříbra, to když doplavala druhá na 100 m prsa (1:16,51 min.) a na 800 m volný způsob. Ve druhém zmiňovaném závodě dosáhla krásného osobního rekordu (9:29,34 min.) a porazila svou sestru Denisu, která dohmátla na 6. příčce (10:01,74 min.).

Ani Denisa Červenková ovšem nezůstala bez medaile, to když si v náročném závodě na 200 m motýlek vybojovala bronz časem 2:34,09 min.. K těmto svým umístěním přidala ještě 11. místo na 100 m znak (1:10,72 min.).

Druhý den mistrovských klání vynesl obrovský úspěch Kateřině Červenkové. Na trati 200 m znak jasně dominovala a doplavala si pro zlato s náskokem šesti sekund na druhou b pořadí (2:21,63 min.). Na stejné trati naopak prožívala smutné chvíle její sestra Denisa, když jí na 4. pozici scházelo k bronzu jen osm desetin sekundy.

Kateřině Červenkové se snová těžba zlata náležitě zalíbila. Další, byť tentokrát těsné prvenství zaznamenala na trati 200 m prsa (2:22,98 min.) a přemožitelku nenašla ani v závodě na 400 m polohový závod (5:08,9 min.). kde nebylo o jejím triumfu nejmenších pochyb. Na téže distanci skončila Denisa Červenková osmá (5:31,22 min.).