Sál hotelu Palcát bude v sedmi hracích dnech hostit již třetí ročník mezinárodního otevřeného turnaje se zápočtem do Elo listiny FIDE – Open Tábor. Také letos bude tento významný podnik v republikové šachovém kalendáři plnit úlohu přeboru jihočeského kraje a přeboru jihočeské sokolské župy.
Už v tomto týdnu registrovali organizátoři ze Sokola Tábor přihlášky 71 šachistů. Nechybějí mezi nimi ani dva velmistři, Rus Ramil Hasangatin a Jiří Lechtýnský z turnovské Slavie. Mezi zájemci o účast jsou i další ruští hráči, a také jeden zástupce Polska.
Kromě prestiže a putovního poháru pro vítěze je ve hře atraktivní finanční ohodnocení. Především v absolutním pořadí turnaje si nejlepší šachisté přijdou na své. Vítěz si domů odveze 15 000 Kč, druhému v pořadí náleží 10 000 Kč, třetímu 8000 Kč, čtvrtému 6000 Kč atd.. Další bonusy jsou připraveny například pro nejlepší hráče z jihu Čech, nejlepší hráče nad 60 let a nejlepší tři ženy. Dodejme, že loňskému ročníku Open Tábor kraloval domácí navrátilec Tomáš Civín před obhájcem předloňského triumfu Ukrajincem Sergejevem.