ronika Acrobatic Cheerleaders Tábor je bohatší o další vpravdě historickou kapitolu, jejímž tématem se stala vydařená účast na mistrovství Evropy v Praze.

Na šampionát, který hostila Tipsport aréna, se cheerleadingový tým z Tábora probojoval díky stříbru z květnového mistrovství republiky. V obrovské konkurenci klubových týmů z celého starého kontinentu se Táborští prezentovali velice zdařilým výkonem, který je v konečném účtování kategorie coed junior elite posunul k výtečné 13. příčce. Umístění v elitní desítce jim navíc uniklo jen velmi těsně.


Po vystoupení na evropském šampionátu nešetřila chválou ani trenéra Acrobatic Cheerleaders Tábor Lucie Vojtová. „Junioři zajeli sestavu téměř perfektně a bez jediného pádu. Jako trenérka jsem nemohla být šťastnější…! Reprezentovali svůj domácí tým, zároveň byli jediným zástupcem Jihočeského kraje, a především bojovali za Českou republiku. Třinácté místo je vzhledem k obrovské konkurenci velmi kvalitních týmů z celé Evropy je vynikajícím výsledkem. Jsme vděční za skvělou zkušenost, která bude určitě velkou motivací do budoucna," řekla po soutěži Lucie Vojtová.

V Tipsport aréně se ACT představil v této sestavě: Kateřina Kutišová, Lucie Syrová, Kateřina Ševčíková, Johana Dvořáková, Kristýna Benešová, Kateřina Hálová, Alice Daňková, Milan Házi, Barbora Macháčková, Tereza Kolací, Eliška Papežová, Tereza Mílková, Simona Skypalová, Anna Typtová, Eliška Šimáková, Nela Vesecká a Beáta Kratochvílová.