Radouňská rallye je tradičním podnikem Českomoravského poháru v automobilových soutěžích. Letos se jel již osmnáctý ročník. Svou délkou a skladbou rychlostních zkoušek, které se jedou i za tmy a nechybí ani šotolinové úseky, patří k těm nejnáročnějším podnikům v seriálu. Na soutěžní posádky čekalo 107 ostrých kilometrů v deseti erzetách rozdělených do dvou etap.

Pro Jiřího Jevického je v letošní sezoně prioritou pozice spolujezdce. V mistrovství republiky naviguje Michala Havránka v Renaultu Clio rally4. Ale jezdecká kariéra ho láká stále víc. Velmi rád by navázal na úspěchy svého otce Jiřího staršího, a tak si pořídil vlastní soutěžní vůz. Když pracovní vytížení a rodinné povinnosti dovolí, usedá sám za volant Hondy Civic. V Radouni si od Václava Šejdy „vypůjčil“ spolujezdce Jakuba Chrástku.

Během seznamovacích jízd postihly Jevického zdravotní komplikace a nebyl schopný plně využít všech třech průjezdů, které jsou pořadatelem umožněny k napsání rozpisu. I tak se ale postavil na start a hned od první zkoušky se snažil tlačit na pilu, tak jak je u něj zvykem. Šotolinové úseky páteční etapy si užíval plnými doušky a zajížděl stabilní časy. Ve stejném tempu pokračoval Jevický i ve druhé etapě. Do poslední sekce dokonce obul nové pneumatiky, aby se ještě pokusil zabojovat o lepší umístění, to se bohužel nepodařilo. I tak Jevický dokázal, že je nejenom špičkovým spolujezdcem, ale i solidním pilotem. Sedmí místo ve třídě A2 je toho důkazem.

Václav Šejda starší se synem Jakubem se postavili s Oplem Astra na start své premiérové rallye a ve třídě A3 byli desátí.

close Václav Šejda senior absolvoval v devětapadesáti letech svou premiérovou rallye. info Zdroj: Deník/ Petr Hřídel zoom_in Václav Šejda senior absolvoval v devětapadesáti letech svou premiérovou rallye.

Hodinu před startem soutěže přišla silná bouřka, která zkomplikovala podmínky na trati a pro otce a syna Šejdových to byl při jejich premiéře doslova křest ohněm. Hned na první RZ se museli popasovat s mokrou tratí a dlouhým šotolinovým úsekem, který se rozhodli vypustit, aby nepřišla hloupá chyba. Ta by mohla znamenat bleskové odstoupení ze závodu. I druhý pro průjezd, tentokrát již za tmy, zvolili opatrné tempo, aby soutěž zdárně dokončili.

Ve druhé etapě závodu už panovalo stabilní počasí, a tak Šejda senior mohl postupně zlepšovat svůj výkon. O výsledek ale tolik nešlo, ztráta z páteční etapy byla veliká, takže na prvním místě bylo sbírání zkušeností a zážitků. V devětapadesáti letech se hlava motoristické rodiny už rozhodně nikam nehoní a užívá si čas strávený se svými syny.