Bouřlivá atmosféra přivítala finalisty play off extraligy ve volejbale mužů, na severu Čech se utkala domácí Dukla Liberec s Českými Budějovicemi. Oba týmy před zápasem avizovaly, že důležitým momentem bude úspěšnost podání. Lépe začali hosté, i díky výbornému servisu Michala Kriška šli do vedení (5:8). Liberečtí byli ale na svého soupeře dobře připraveni a skvělými bloky se jim podařilo skóre otočit (16:14). Jihostroj hrál v této chvíli nervózně, chyboval, naopak domácí postupně přidávali body a zaslouženě vyhráli (25:18).

Do druhého setu zůstala sestava domácího celku nezměněná, na straně Jihostroje vystřídal smečař Fila Kulihu. Obraz hry na palubovce se ale nezměnil. Jihostroj se hledal, jeho hra postrádala přesnost, naopak Dukla výborně bránila na síti i v poli, Janouch pestře rozděloval nahrávky mezi všechny své útočníky. I proto si na své konto připsala další set (25:21).

České Budějovice i ve třetím dějství tahaly ve výměnách za kratší konec provazu, Liberec si ve velké pohodě dokráčel pro první finálové vítězství. Utkání nápadně připomínalo loňskou sérii, kdy na jejím začátku také Severočeši vyhráli 3:0, titul ale získal Jihostroj.

Stav série Dukla Liberec – Jihostroj České Budějovice je 1:0.

VK Dukla Liberec – Jihostroj České Budějovice 3:0 (18, 21, 19), čas: 84 minuty, rozhodčí: Hudík, Krtička, diváků: 1200.

VK Dukla Liberec: Patucha, Janouch, Zajíček, Leikep, Správka, Tomáš Kriško – libero Kopáček. Trenér Michal Nekola

Jihostroj České Budějovice: Habr, Michal Kriško, Sobotka, Mach, Michálek, Kuliha – libero Hupka (Zapletal, Fila, Pleva). Trenér Jan Svoboda.