Špičkový cyklokros opět viděl Tábor. Van Der Poel, Van Der Haar, Cantová a další a další. Na evropském šampionátu nechyběl ze špičky téměř nikdo, čeští diváci znovu připravili skvělou atmosféru. A slavili. Dvě medaile. Stříbro juniora Tomáše Kopeckého a bronz Nikoly Noskové v kategorii do 23 let. V nejprestižnější kategorii mužů předvedl Van Der Poel divákům famozní koncert.

„Chtěl jsem samozřejmě vyhrát. Prohrát až ve spurtu, když jste tak blízko, je určitě škoda. Ale je úžasné, že jsem dosáhl na medaili, která byla mým cílem," neskrýval prvotní zklamání, které ale velmi brzy překryla velká radost ze stříbra, junior Tomáš Kopecký.

Od začátku se po startu závodu juniorů pohyboval v první desítce, ve třetím kole se poprvé ukázal v čele. Společně s Rouillerem ujeli a střídali se na špici. Nástup střídal nástup, ale soupeře Kopecký neodtrhl a Švýcar byl nakonec v cílové rovince, kde se o zlatu rozhodovalo, rychlejší. Další z Čechů byl osmnáctý Jakub Ťoupalík, který měl v úvodu pád.

Bronzovou radost měla v kategorii žen do 23 let Nikola Nosková. Ta šla do čela závodu hned po startu, až příliš často ji ale brzdily technické potíže a problémy s pedály. Vždy se ale dokázala do boje o zlata vrátit.

V posledním okruhu ale opět přišly drobné chybičky a na první dvě už se dotáhnout nedokázala. „Doufala jsem, že bych je mohla dojet, jet s nimi do spurtu. Ale nepovedlo se to. Medaile je ale nádherná, jsem za ní hodně moc ráda,“ byla šťastná Nosková. Zlato vybojovala Italka Chiara Teocchiová. Sedmá dojela Magdalena Mišoňová.

Boroš skončil sedmý

V elitní kategorii mužů vše famozně dirigoval Nizozemec Mathieu Van Der Poel. A zahrál excelentní koncert. Od startu svým soupeřům ujížděl a ujížděl a vyhrál s obřím náskokem, který se vyšplhal na desítky vteřin. Vlastně si jel svůj vlastní závod. Druhý projel cílem jeho krajan Lars Van Der Haar, třetí pozici vybojoval Belgičan Toon Aerts.

Nejlepší z českých reprezentantů Michael Boroš bojoval až do posledního okruhu o medaile, byl ve skupině, která se tahala o třetí až desáté místo. Nakonec dojel sedmý a potvrdil tak, že patří do nejužší světové špičky.

Velká očekávání panovala v kategorii mužů do 23 let, čeští fanoušci věřili, že Adam Ťoupalík zabojuje o medaili. Nevedlo se mu ale podle představ a v cíli byl jedenáctý. O zlato se „porvali“ Belgičan Eli Iserbyt a Brit Tom Pidcock. Ve spurtu byl nakonec úspěšnější zkušenější Belgičan.

Pavla Havlíková v kategorii žen dokončila závod na evropském šampionátu na desáté pozici. Jednáctá projela cílem Karla Štěpánová. Ženské zlato putuje do Belgie zásluhou Sanne Cantové, která je zároveň také šampionkou světovou.