Procházka se poprvé ocitl na zemi na konci prvního kola. Těsně před gongem přilétl od Pereiry levý hák a Čech šel na záda. Měl štěstí, že byl konec kola. Do druhého kola nastoupil Procházka viditelně otřesený, hned schytal brutální kop na hlavu, po kterém se bezvládně svalil na podlahu oktagonu. Tam Brazilec soupeře dodělal.

Procházka měl problém se vůbec zvednout. Když se snažil postavit na nohy, museli ho podpírat. Byl to smutný pohled na někdejšího šampiona.

"Věděl jsem celý týden, že vyhraju," líčil Pereira po obhajobě titulu. Prozradil, že svoji budoucnost vidí v těžké váze. Procházka bylo mimo a k mikrofonu se nedostal.

Jednatřicetiletý český samuraj prohrál s brazilským indiánem ve druhém kole i listopadový titulový zápas v New Yorku. Tehdy se přetřásalo, že rozhodčí zápas necitlivě brzo ukončil. Tentokrát žádné spekulace nenastanou. Tady nebylo o čem.

Procházkovi se tenkrát nepodařilo získat zpět mistrovský pás, který vybojoval předloni v červnu v Singapuru po vítězství nad jiným Brazilcem Gloverem Teixeirou. Odvetu s ním musel rodák z Hoštěradic odvolat kvůli vážnému zranění ramena a titulu se vzdal.

Alex Pereira knokautval Jiřího Procházku a obhájil titul šampiona UFC:

| Video: Youtube

V dubnu v Las Vegas se Procházka do klece vítězně vrátil, poté co zbušil Rakušana srbského původu Aleksandara Rakiče a řekl si o odvetu s šestatřicetiletým Pereirou o titul. Tu původně plánoval na srpen v Austrálii v Perthu, ale přišla šance zaskočit za zraněného McGregora. Tu ale Procházka nevyužil.

"Hlavou mi běží jediná věc, musím se dostat na vyšší level, nebo už nebudu bojovat. Je to jednoduché, být silnější. Tohle je teď moje cesta. Vidíme se v tělocvičně," vyjádřil se k nejtvrdší porážce kariéry Procházka na síti X.