Ve finálové sérii extraligy volejbalistů je stav 2:0 na zápasy pro České Budějovice. Třetí zápas v úterý v Praze může sezonu ukončit. Jihostroj ČB - Lvi Praha. To je souboj, ve kterém měli obhájci titulu být favoritem. Jenomže semknutý tým z jihu Čech hraje skvěle. Paradoxně tým psychicky zesílil po zranění dvou hráčů základní sestavy. Taylora Parkse nahradil Okolič, Gonzaleze van Schie. Kubánec byl v hale při finále. Na první pohled by se zdálo, že třeba na jeden blok by se mohl v průběhu utkání objevit. Kdo ví? Třeba by právě on zastavil útočící Lvy při mečbolu… Reálnější je ale scénář, že se Miguel González chystá na zásadní řešení situace. Jeho vazy jsou poraněné, na aktivní sport musí na čas zapomenout.

Stav 2:0 v sérii na tři vítězství může být ošemetný. Zrádný. Taková malá fotbalově - volejbalová Csaplárova past. Jenže v Jihostroji je letos sestava hráčů, kteří přesně vědí, proč v České republice jsou. Jejich výkon se diametrálně zlepšil s blížícím se koncem sezony. Proč? Je o play off. Hvězdy chtějí po dlouhé sezoně určitě už domů. Do Argentiny, Brazílie, na Kubu… Ale s titulem! "Ještě není konec říká blokař Oliver Sedláček, který po utkání v českobudějovické Sportovní hale ochotně odpovídal na dotazy. "Jsem blokař, tak bych měl něco zablokovat," komentoval s úsměvem svůj výborný výkon.

Podcenění ze strany Českých Budějovic nečekejte. Nepřijde. Hvězdy Jihostroje ho nemají v krvi. V play off se nesmí podcenit vůbec nic. Jihočechy nenechají vydechnout ani úžasní diváci. Zase se chystají do Prahy. Zápas začne v sedmnáct hodin, může rozhodnout o titulu.