Světová liga volejbalistů v Budvar aréně startuje už dnes.
A hned zajímavým soubojem, na který se diváci mohou hodně těšit.
V 16.00 bude rozehrána první výměna zápasu ČR – Egypt. „Je to exotický soupeř, ale musíme si dát pozor, světová špička se hodně vyrovnává, všichni se snaží hrát hodně rychle," uvažuje před premiérou letošní Světové ligy kapitán české volejbalové reprezentace Aleš Holubec.
Jasné už je, kdo bude nahrávačem číslo jedna. „Nemáme role rozděleny klasicky přímo na jedničku a dvojku, ale do prvního zápasu naskočí Jakub Janouch," odpověděl na dotaz Deníku španělský trenér české volejbalové reprezentace Miguel Ángel Falasca.
Janouchovi bude krýt záda Filip Habr z Jihostroje.
Češi absolvují v Českých Budějovicích svůj úvodní turnaj Světové ligy, postupně se střetnou s reprezentačními výběry Egypta, Číny a Kanady. „Ani jeden z nich určitě nebude snadným soupeřem," poznamenal Miguel Falasca. „My máme ještě ke všemu tu nevýhodu, že jsme zatím neodehráli ani jedno přátelské utkání. Kanada a Čína teď navíc absolvovaly kvalifikaci na olympijský turnaj, takže jsou v plné formě," dodal. Češi museli zrušit sérii přípravných utkání (Nizozemsko, Slovensko), na vině byla epidemie příušnic.
Na olympijské hry v Riu se kvalifikovaly kanadská reprezentace a také Egypt. Číně proklouzla účast na OH jen těsně mezi prsty.
„Vzhledem k výkonům Kanady a Číny v olympijské kvalifikaci mám z těchto soupeřů velký respekt," řekl český kapitán Aleš Holubec.
„Za sezonu, kterou jsem odehrál za Jihostroj, jsem poznal, že lidi tady mají volejbal rádi, přál bych si, aby nás přišli povzbudit také do Budvar arény," vzkázal libero Martin Kryštof.