Série proti favorizovanému ŠD Písek bude mít specifický scénář. Narozdíl od minulých soupeřů z Horní Břízy a Holubova totiž Písečtí nepřistoupili na variantu s odehráním jednoho utkání o tomto víkendu a druhého, případně i třetího zápasu o týden později. Po sobotním dopoledním střetnutí u Otavy se tak už v neděli v 16 hodin přesunou boje do Tábora. Případný třetí duel by byl na programu o týden později v Písku. „Je to škoda. Sérii hrané na dva vítězné zápasy by totiž týdenní přestávka jistě pomohla a zatraktivnila ji. Takhle ale může dojít v prvním utkání například ke zraněním a následující zápas už nemusí mít svou kvalitu,“ říká trenér táborského mužstva Jaroslav Pátek.

Celek Švantlova Dvora zřejmě v tomto směru sází na početný dvaadvacetičlenný kádr. Také pro jarní část sezony doplnil svou sestavu o několik hokejistů. V jednom dresu by se tak měli potkat i bratři Jakub a Jan Kovářovi, opory svých extraligových mužstev z Českých Budějovic a Plzně.
Hokejbalisté z Písku mají jedinečnou příležitost navázat na předchozí dvě prvenství v řadě, tentokrát už ne pod hlavičkou druhé národní, ale oblastní ligy. Táborští naopak překročili svůj stín a cestu do finále si znovu proklestili po tříleté odmlce. Naposledy se radovali z finálové účasti a následně i z prvenství v sezoně 2006/2007. Jejich finálovou obětí se tehdy stal právě písecký rival. V tehdejší úspěšné sezoně vstupovali do vyřazovacích bojů ze druhé příčky (před nimi skončil Suchdol nad Lužnicí). Tentokrát měli svou pozici o dost těžší. Čtvrtfinálový triumf nad Horní Břízou víceméně splnil papírové předpoklady, přestože hráče SK právě tento sok v dlouhodobé části hodně trápil. Následný úspěch v semifinále s lídrem základní části z Holubova se však stal pro mladý táborský tým obrovským úspěchem. Nyní stojí před další velkou výzvou.

V dlouhodobé části letošního ročníku se oba fináloví účastníci střetli čtyřikrát. Soubor z táborského „Sojčáku“ vyhrál jediné z těchto utkání, a to v březnu na domácí půdě (2:1). Ve zbylých vzájemných utkáních neuspěl a po těsných porážkách 1:2 a 4:6 přišel dokonce na řadu dubnový debakl 0:12.

Překvapí „béčko“?

V sobotu v 16 hodin se na sídlišti Nad Lužnicí odehraje třetí dějství finálové série I. oblastní ligy mezi domácím „béčkem“ a českobudějovickými Stars. V úvodních dvou střetnutích ukázali hosté svou sílu, vyhráli je přesvědčivě 7:1 a 5:0, a už v sobotu mohou finálové boje definitivně ukončit. Pokud by je táborští hráči přece jen dokázali zaskočit, přijde hned o den později na řadu čtvrtý duel v Českých Budějovicích.