Poslední zápas základní části extraligy volejbalistů měl slavnostní rámec. Rozloučení s Kryštofem a Filou, dvěma oporami Jihostroje. „Je dobře, že klub myslí na své bývalé hráče," vyprávěl trenér Liberce Martin Démar. „Jednoho jsem trénoval v Opavě, druhého v reprezentaci, je dobře, že se s nimi klub důstojně loučí."

V utkání se se ale hrálo o velmi důležité body, domácí chtěli zůstat před play off na 4. pozici před Karlovarskem, Liberec bojoval o druhou příčku.

Volejbalisté Jihostroje na nic nečekali, na soupeře nastoupili s velkou chutí, a především s hlasitou podporou slušně zaplněné Sportovní haly. V polovině setu se domácím podařilo „utéct“ na čtyřbodový rozdíl 20:16. Carísio důvěřoval Gonzálezovi, ten, jako by se chtěl vytáhnout před krajanem Kubáncem Gomézem na liberecké straně sítě, přidával jednu dělovku za druhou.

Od atletiky a volejbalu až k masožravým rostlinám. Markéta Aubrechtová
Od překážek k masožravkám. Markéta Aubrechtová trénovala ve skupině Jiřího Coufa

Dobře rozehráli Jihočeši i druhé dějství, vedli už 12:7, pak ale začali chybovat – Luengas smečoval do autu a stejně si vedl i Okolič z jasné pozice na středu sítě, několik pokažených servisů a Liberečtí nabrali dech. Jindy méně výrazný Balabanov parádně jednoblokem zastavil útok Sudy, vytloukl liberecký blok a perfektně přihrával. Domácí se znovu zvedli a nedali Dukle šanci. Okolič přímým bodem z podání nachytal Goméze a proměnil hned první setbol.

Liberec do třetí sady provedl jedinou změnu, za Goméze přišel Lukas Demar, ale skvěle pracující Jihostroj už ani on zastavit nedokázal. Nejvíce bodujícími hráči byli Luengas a González, ale příděl nahrávek Carísio tentokrát rovnoměrně rozdělil mezi všechny, a tak se diváci nestačili divit pohledným kombinacím a povedeným útokům z rozmanitých pozic. V bitvě jihu proti severu byl lepší domácí Jihostroj, udržel 4. místo v tabulce a snad se vítězně naladil na konec sezony.

Po utkání předali dary legendám klubu primátorka města Dagmar Škodová Parmová (ODS) a prezident klubu Jan Diviš.

Jihostroj ČB – Dukla Liberec 3:0 (18, 17, 17), rozhodčí Jan Krtička, Dušan Rychlík, 67 minut. Jihostroj ČB: Luengas, Balabanov, González, Carísio, Sedláček, Okolič – libero Kovařík (Leština). Trenér: Andrzej Kowal.