Na 27. ročníku Litoměřické ploutve se ve výtečné formě představily především čtrnáctiletá juniorská reprezentantka Klára Mazalová a dvanáctiletá Sára Studená.

Prvně jmenovaná závodnice si na trati 200 m PP (ploutvové plavání) dohmátla pro svůj nejlepší osobní výkon a díky výbornému času 1:40,52 s. uplavala svým soupeřkám o „parník“. Stejný osud jim přichystala v závodě na 50m RP (rychlostní potápění), který se plave na jeden nádech. Poté jasně opanovala také klání na 100 m PP, ale po doplavání byla diskvalifikována za chybný start.

Ve velkém stylu začala svou novou závodní sezonu Sára Studená. Na rozdíl od své starší klubové kolegyně se jí všechny tři starty povedly a proměnila je ve výrazná vítězství. V závodech na 25 m RP a 100 m PP si přivezla z litoměřické pětadvacítky výborné „osobáky“ ( 9,87 s. a 50,45 s).

Čtrnáctiletý Jáchym Souček prožil u Labe „bramborový“ den, když hned třikrát zaujal ve výsledkových listinách 4. příčku. Jeho o rok starší kolegyně Veronika Fuková skončila pátá na 100 m PP a sedmá na 200 m PP. Závod na 50 m RP nedokončila. Nikola Mazalová obsadila jednou 8. a dvakrát 9. pořadí mezi jedenáctiletými. Stejně stará Edita Procházková byla dvakrát desátá a jednou patnáctá.

Některé nové mladé naděje Subaquaclubu Delfín si v Litoměřicích odbyly závodní premiéru. Devítiletý Václav Studený se v závodě na 50 m PP prosadil do první dvacítky startovního pole a skončil devatenáctý. Adéla Škabroudová a Klára Janovská mezi nejmenšími závodnicemi pořadí uzavíraly. „Obě ale prokázaly bojovného ducha, což jim v budoucnu určitě pomůže k výraznému zlepšení,“ poznamenal po závodě trenér táborských ploutvařů Pavel Hlinka.