Mezinárodní Nemo Trophy v ploutvovém plavání (PP) a rychlostním potápění (RP) přilákala do tamní padesátky 123 závodníků z 22 klubů Česka, Polska, Maďarska, Slovenska, Německa a Estonska.

Tato prestižní klání se plavala bez rozdělení do věkových kategorií, přesto o sobě daly táborské naděje ve zlínském bazénu vědět. Výbornou výkonnost potvrdila třináctiletá Klára Mazalová, která si na trati 400 m PP vybojovala stříbro časem 3:47,99 min. V dalších startech zapsala do výčtu svých umístění 8., 10. a 11. pořadí.

O rok starší Matěj Novotný se prezentoval výtečným výkonem na trati 800 m RP, kde mu nový osobní rekord 7:25,46 min. vynesl 5. příčku. Na dalších distancích posbíral jedno 9. a dvě 11. místo.

Třináctiletý Jáchym Souček dosáhl na své nejvýraznější umístění v závodě na 400 m PP, kde dohmátl jako sedmý. Svými dalšími výkony už hranici elitní desítky neprolomil.

Za hranice se stejné táborské trio vypraví také na konci tohoto týdne, kdy se zúčastní evropského juniorského mítinku v polském městě Gliwice.