Jihočešky nakonec vybojovaly aspoň bod, přestože to s nimi po úvodních dvaceti minutách nevypadalo vůbec dobře. Prešovské házenkářky totiž vstoupily do utkání výborně a po šňůře čtyř branek v 18. minutě zápasu vedly už 9:4 a o dvě minuty později ještě 10:5.

Domácí celek ale včas zatáhl za záchrannou brzdu v podobě oddechového času a manko pak postupně stahoval. Po poločase Písek prohrával už pouze o jedinou branku – 11:12.

Druhá půle se nesla ve znamená přetahované o každý míč. Jihočešky postupně skóre otočily a dostaly se do těsného náskoku (21:19, 22:20). Prešovanky však deset minut před koncem srovnaly a v 56. minutě šly do dvougólového trháku.

Závěr nabídl pořádné drama. Písek už soupeřkám nedovolil skórovat a naopak souboj dokázal dovést do smírného stavu. Nejprve se prosadila třetí nejlepší střelkyně interligy Pokorná a o vyrovnávací trefu se postarala se sedmimetrového hodu Hauserová.

V tabulce elitní česko-slovenské soutěže patří píseckým házenkářkám sedmá příčka, týmy však mají odehrán nestejný počet zápasů. V dalším kole je v sobotu čeká duel na půdě Dunajské Stredy (18 hodin).

Sokol Písek – ŠŠK Prešov 24:24 (11:12 )

Branky: Pokorná 6, Kubišová 5, Stellnerová 4, Pešková 3, Chlupová 2, Hauserová 2/1, Merglová 1, Boorová 1 – Šutranová 8/3, Dvorščáková 5, Vencurikova 3, Lupkovičová 3, Vargová 3, Ščerbáková 1, Vraňuchová 1.

Sedmimetrové hody: 2/1: 5/3. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda.