Jihočešky chtěly odčinit debakl z nedávného prvního vzájemného souboje (20:35) i poslední vysokou porážku v Dunajské Stredě (23:32). A to se jim povedlo.

Do utkání Písečanky vstoupily výborně a po většinu času měly navrch. Domácí tým pozorně bránil a dokázal se prosadit i v ofenzivě. V 10. minutě vedl po střele Boorové 5:1 a během první půle se dvakrát dostal i do sedmibrankového náskoku – 10:3 a 16:9. V závěru úvodního dějství však Porubanky dvěma zásahy korigovaly a naznačily, že svou kůži neprodají lacino.

To se po změně stran potvrdilo a po čtyřiceti minutách se hostující házenkářky dotáhly na dostřel (18:17). Písek především díky gólům Kubišové s Pokornou znovu odskočil až na pětibrankový rozdíl (24:19), ale rozhodnuto ještě nebylo.

V dramatickém závěru sice Poruba dokázala snížit až na rozdíl jediné branky, ale písecké házenkářky si zasloužené vítězství vzít nenechaly.

„Od první minuty jsme měli zápas ve svých rukou. Závěr byl hodně napínavý, ale po celé utkání jsme vedli. Holky bojovaly, snažily se plnit, co se po nich chtělo. V prvním poločase jsme si vytvořili pěkný náskok, ze začátku byla výborná i naše obrana. Pak nás trochu srážely góly, které jsme inkasovali z rychlých útoků. Ve druhé půli nám dělala problémy jejich obrana, ale jsem ráda, že holky v sobě našly chuť i vůli a dotáhly zápas do konce. Po změně stran nám přece jen trochu chyběla lehkost z prvního poločasu,“ okomentovala utkání písecká trenérka Kateřina Hromádková.

Jihočešky jsou v nekompletní tabulce zatím sedmé a v dalším kole se v sobotu představí v Olomouci (17.30).

Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 29:28 (16:11)
Branky: Kubišová 7, Pokorná 7/1, Hauserová 4, Boorová 3, Merglová 2, Pešková 2, Stellnerová 2, Dolejšová 1, Chlupová 1 – Polášková 11/3, Maiwaelderová 4, Tichá 3, Kučerová 2, Mýlková 2, Prašivková 2, Baumbachová 1, Desortová 1, Dybalová 1, Novobilská 1.
Sedmičky: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 4:0. ŽK: 3:3. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř.