Fanouškům hry pod bezednými koši nyní svítá naděje, že by v nejbližších sezonách mohla být uzavřena první pětice. Po Jiřím Zídkovi, Jiřím Welschovi, Janu Veselém a Tomáši Satoranském, který je stále aktivní součástí basketbalového kolotoče za oceánem, by se na palubovkách v USA a v Kanadě mohl jako další představit Vít Krejčí ze Strakonic.

Nadějný rozehrávač se sice v roce 2000 narodil ve městě Švandy dudáka, ale svým basketbalovým dovednostem se učil na jiném místě ležícím na řece Otavě. Mládežnická basketbalová léta strávil mezi píseckými Sršni, z jejichž hnízda ve čtrnácti letech vylétl za velkým basketbalem do zahraničí.

První a zároveň stále ještě aktuální destinací za hranicemi rodné vlasti odhodlaného mladíka se stala španělská Zaragoza. I díky přítomnosti maminky, rychlému překonání nástrah učení se neznámé řeči a samozřejmě píle či dřina na hřišti i mimo něj vycházející hvězdu českého basketbalu na Pyrenejském poloostrově nejen udržely, ale získávaly mu v novém týmu stále pevnější místo a důležitější roli. Není náhoda, že se Vít Krejčí stal součástí širšího kádru národního týmu a jen o malý kousek mu unikla účast na světovém šampionátu, který se v roce 2019 uskutečnil v Číně.

193 centimetrů vysoký jihočeský basketbalista podepsal ve Španělsku svou první profesionální smlouvu, ale Zaragozu nebere jako finální působiště. „Mým snem je NBA,“ potvrzuje Vít Krejčí, že by rád následoval první čtyři krajany průkopníky a stal se pátým Čechem v nejprestižnější soutěži na světě.

Kromě toho, že na sobě neustále pracuje a chce být tak dobrý, jak jen může být, udělal v nedávné době ještě jeden důležitý krok. Vít Krejčí se přihlásil na draft NBA, během kterého si ho může vybrat některý z týmů prestižního sportovního cirkusu.

Je považován za jeden z největších aktuálních českých talentů, do karet mu však nehraje současná situace. Celosvětová pandemie koronaviru mu, stejně jako dalším sportovcům, nedovoluje své umění předvádět na palubovce. Pozorovatelé a skauti tak nemohou vidět, jak zvládá vypjaté okamžiky důležitých zápasů a jakou roli v týmu dokáže plnit. Snad mu bude osud nakloněn, během draftu, který se měl původně konat koncem června, uslyší své jméno a uzavře první pětici Čechů v NBA. Dělá pro to všechno.