Pár slov o OVOV

Vícebojařská školní klání na stadionu Míru měl štáb ZŠ Zborovská pod svými pořadatelskými otěžemi a poradil si s tím po všech stránkách na výbornou. K Jordánu se sjelo 17 osmičlenných družstev, dalších 16 škol mělo stejně početné zastoupení v soutěžích jednotlivců. Ve hře byly nejen úspěchy v rámci kraje, ale také postupové pozice na republikové kolo do Prahy. Na proslulou Julisku se měla probojovat nejlepší dvě družstva a závodníci z prvních dvou míst každé kategorie (ročníky 2000 – 2005). V případě, že se na postupových pozicích mezi jednotlivci objevili zástupci nejlepších dvou družstev, spadlo právo postupu na další závodníky v pořadí.

Aktéři Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, jehož iniciátory jsou olympijští vítězové ve víceboji Robert Změlík a Roman Šebrle, museli obstát v sedmi disciplínách. Těmi byly běh na 60 metrů, dálka, shyby, švihadlo, sedy-lehy, míček a běh na 1000 metrů.

Domácí triumf

Suverénně nejlepší formu prokázali na krajském kole v Táboře závodníci zmiňované sportu zaslíbené ZŠ Zborovské. V celkovém součtu přistálo na jejich kontě 30800 bodů. „Máme velkou radost z vítězství i výkonu. V republikovém měřítku je to velice kvalitní výsledek, kluci a holky to zvládli parádně," nechal se slyšet ředitel vítězné školy Petr Vašíček.

Spolu s domácím družstvem, které startovalo v republikovém kole i loni a skončilo tam páté, si proklestila cestu na zářijový vrchol seriálu Základní škola Kubalova z Českých Budějovic. Na bronzovém, byť nepostupovém stupínku stanuli zástupci písecké ZŠ Edvarda Beneše. Druhý zástupce táborského regionu, Základní škola Soběslav Komenského, si pro sebe rezervovala 11. místo.

Další postupové úspěchy barev domácího okresu se narodily mezi jednotlivci. Ze druhého místa svých kategorií se podívají mezi elitu na Julisce Michal Strejc z Bechyně (2002) a malšická dvojice Filip Horský s Terezou Macholdovou (oba 2003). Dodejme, že mezi účastníky krajského kola se objevili i zástupci základních škol z Měšic, Husovy Tábor a Čekanic.