Hostující trenér Milan Hadrava přivezl do Č. Budějovic ukrajinského nahrávače Kozlovského, který se v Od. Vodě zabydlel na postu nahrávačské jedničky. Soustředěný výkon Jihočechů ale překvapení nepřipustil. V okamžiku, kdy se nedařilo nahrávači Zapletalovi, ho plnohodnotně dokázal nahradit Filip Habr, který se do sestavy Jihostroje vrátil po delší nemoci. První set vyhráli Jihočeši hladce 25:17, ve druhém byl vývoj podobný – 25:19. Trenér Svoboda nechal odpočívat univerzála Kriška, na postu diagonálního hráče si zahrál profesí původně smečař Tomáš Fila.

Také třetí se stal snadnou kořistí Českých Budějovic, které splnily papírové předpoklady a do tabulky si připsaly tři body.

Trenéři po utkání:

Jan Svoboda (Jihostroj Č. Budějovice): „Úvod zápasu se mi vůbec nelíbil, proto došlo brzy ke změnám v sestavě, až pak jsme bojovali, potom už jsme hráli, jak bych si asi představoval. Jsem rád, že se do hry dostal po nemoci nahrávač Habr."

Milan Hadrava (Aero Od. Voda): „Neměli jsme se o koho opřít. Ze začátku nám nešel servis, v tom to měl Jihostroj jednodušší, nemohli jsme na něj zatlačit. Nebyl hráč, který by dnes tým podržel."

14. kolo Uniqa extraligy volejbalistů: Jihostroj ČB – Aero Od. Voda  3:0 (17, 19, 20), rozhodčí Večeřa, Velinov, diváků 600, čas: 78 minut. Jihostroj ČB: Zapletal, Kriško, Mach, Sukuba, Fila, Michálek – libero Hupka (Kuliha, Šulista, Habr, Sobotka).