Tři dívčí týmy Volejbalu Tábor reprezentovaly táborský volejbal v druhém oblastním kole Minivolejbalu v barvách, který se konal ve dnech 20. až 21. června v Českých Budějovicích. Táborská výprava si domů přivezla jedno druhé a jedno šesté místo.

Do jihočeské metropole v daný termín přijelo téměř 900 hráčů a hráček minivolejbalu. Akce se konala v areálu Meteoru a účastnilo se jí 273 týmů ze sedmi krajů republiky. Do každé barevné kategorie bylo nalosováno zhruba 49 družstev. Mladí volejbalisté obdrželi při příchodu tričko v barvě, do které je určil los.

Volejbal Tábor měl v této silné konkurenci dvě družstva v modré barvě a jedno v zelené. V sobotu se konala kvalifikace, kdy obě družstva v modré kategorii vyhrála svoji skupinu a následující den se tak utkala o medaile.
Děvčata při hře podala velmi pěkný výkon, o pořadí rozhodovaly maličkosti a někdy více, někdy méně pověstné štěstí. Úspěšnější bylo složení týmu děvčat Tábora A, které celkově obsadilo 2. místo, Tábor B pak 6. místo. Děvčata tak důstojně ukončila svoji účast v této věkové kategorii.

Hráčky v zeleném se teprve rozkoukávají, a tak účast na takovémto masovém turnaji a ještě s tak velkou konkurencí, byla pro ně první velkou zkušeností. Přesto projevily bojovné nasazení a odhodlání. V nedělní finálové účasti ve skupině F5 skončily na pěkném druhém místě, celkově potom na místě třicátém.

Mezi mladé volejbalisty zavítali i čeští volejbaloví reprezentanti, kteří se tak před svým večerním zápasem světové ligy postarali o nádherné okamžiky sobotního programu s téměř hodinovou autogramiádou, rozhovory a focením významně posílili sebevědomí volejbalových začátečníků. Všichni účastníci – hráči, hráčky, trenéři, rodiče i pořadatelé, jim to oplatili večer v Budvar aréně výrazným fanděním při jejich duelu s Francií.
Počasí příliš této události nepřálo, přesto celou akci provázela výborná atmosféra. Turnaj byl skvěle organizován a všichni účastníci si odnesli úžasné zážitky, na které budou dlouho vzpomínat.

Marcela Matějková