Začátek střetnutí zahalil borotínský celek neprostupnými černými mračny a vypadalo to, že se jeho neuvěřitelná vítězná šňůra těsně před dovršením jedné významné mety přetrhne. Kralupský soupeř, se kterým přijel na zápas autobus fanoušků, totiž vlétl do boje jako uragán a po pěti minutách hry vedl v Borotíně nevídaným skóre 0:14! Domácí Tygřice se v podobné situaci ocitly úplně poprvé a na chvíli si přestaly věřit. Postupem času ovšem získávaly obvyklou pevnou půdu pod nohama; ještě v první půli se jim podařilo vyrovnat na 20:20, přesto ji nakonec prohrály o pět bodů.

Druhé dějství vrátilo na borotínskou palubovku obvyklé „staré dobré časy". Domácí basketbalistky vzaly průběh poločasu pevně pod svou režii a na konci jejich nadšeného výkonu stálo jasné vítězství o třicet bodů. A jak už bylo v úvodu naznačeno, padla jedna velká bariéra – vítězstvím nad týmem z Kralup dovršily hráčky ŠBK tři roky bez porážky v domácí hale!

VÝSLEDEK: ŠBK Tygřice Borotín – BK Junior Kralupy nad Vltavou 72:42 (23:28, nejvíce bodů za Borotín Stiborová 31, Kopecká 15, Plocová 13).

Dvojnásobná radost

Další fantastická výhra Tygřic byla o to cennější, že se narodila před zraky přátel z Dětského domova Přestavlky, s nimiž pojí borotínský basket pevné pouto. Po utkání převzaly děti z Přestavlk od domácích hráček vánoční cukroví. Některé z nich se navíc už o tomto víkendu vypravily s mladšími borotínskými basketbalistkami na turnaj Šmoulinky do Prahy, aby se pak společně prošly vánočně vyzdobeným centrem hlavního města.