Hosté dokonale zaspali úvod a po dvou minutách prohrávali už o dva góly. Pak se přece jen zvedli a zle zatápěli brankáři Koubkovi. Ve 13. minutě se vydařil Blatné brejk tři na jednoho a Hrubý zvýšil na hrozivých 3:0. Ve druhé třetině se Táborští probrali a nastartovali k dokonalému obratu. Už po třech minutách byl faulován v úniku Hrouda, rozhodčí nařídili trestné střílení a postižený ho s přehledem proměnil. Tábor byl na koni, ale domácí dostali půlminutovou přesilovku pět na tři. Tu hosté přestáli i s pomocí tyčky a sami při přesilovce pět na čtyři dokázali Portlem snížit. Tři minuty před koncem druhé třetiny střelou z levého kruhu překvapil Koubka Prštický a bylo vyrovnáno.

Ve velice tvrdě hraném zápase od Blatné naštěstí rozhodčí dokázali udržet domácí v mezích pravidel. V 35. minutě hráli hosté oslabeni o Portla, ale všudybyl Zayml dokázal nemožné a zpoza branky zasunul míček za brankáře Koubka. Tábor poprvé vedl. Bohužel vedení neudržel a při hře pět na pět se dostal k odraženému míčku Paukner a vyrovnal. Tři minuty před koncem šli za vzájemnou potyčku na trestnou Vaníček s Patrikem Zaymlem, ale jeho bratr Lukáš si neodpustil nemístné komentáře k rozhodčím a ti stupňovali udělené osobní tresty, až to skončilo trestem ve hře. Tábor tak dohrával zápas v pětiminutovém oslabení čtyři proti pěti. Blatná zamkla Tábor ve třetině, ale se štěstím se hosté ubránili.
Šlo se do samostatných střílení. Ty začínal za hosty Portl, ale bohužel přestřelil. Pátek vychytal Samce a ve druhé sérii se prosadil střelou Zayml. Také druhé střílení zlikvidoval brankář Pátek a Hrouda mohl potvrdit vítězství, ale míček mu nešťastně uskočil.
I třetí střílení Blatná neproměnila a hosté si odvezli z Blatné dva body. V sobotu čeká Táborské hokejbalisty poslední zápas základní části, když od 13 hodin hostí sedmý Olešník.
TJ Datels Blatná – SK Tábor 4:5 po s.s. (3:0, 0:3, 1:1). Branky za Tábor: Hrouda (TS), Portl, Prštický, Zayml a rozhodující samostatné střílení.

Autor: Petr Hofbauer