SK TÁBOR B – VLTAVA DEVIANTS ČB 0:3 nedohráno
Do sobotního utkání nastupovaly oba celky za stavu 1:1 na zápasy. Táborskému týmu se před třetím duelem doslova rozsypala sestava a trenér Pátek měl k dispozici jen deset hráčů do pole. Zápas navíc začal s dvacetiminutovým zpožděním vinou poruchy na autě rozhodčích. Pro domácí mužstvo by ale nakonec bylo lepší, kdyby českobudějovičtí arbitři na „Sojčák" vůbec nedorazili…
Už od úvodních minut se na táborské trestné lavici dvířka netrhly a po skončení první části hry byl poměr vyloučených 5:0 v neprospěch domácích. Hostující „Devianti" z Vltavy toho využili a při přesilovce pěti proti třem se zásluhou Vondrkova gólu prodrali do vedení.
Na začátku druhé třetiny se ve dvojnásobné početní výhodě ocitli také Táborští a vypadalo to, že se zápas vrátí ke standardnímu průběhu. Vzápětí ale dostali stejnou možnost i hosté a na rozdíl od hokejbalistů SK ji přetavili ve druhý gól. Od té chvíle už se „zdravý a ryzí" hokejbal ze hřiště vytratil.
„Poté, co se z trestné lavice vrátil náš hráč, následovalo další vyloučení a znovu hra ve třech," kroutí hlavou trenér domácího souboru Jaroslav Pátek. „Mezitím rozhodčí přehlédl krosček na Drdu, který to neunesl a putoval do šaten," dodal. Táborské mužstvo se tak opět muselo bránit ve třech a inkasovalo potřetí. Jenže  aktivita rozhodcovského dua Macháček – Musil ani za takto výrazného stavu neochabla. Následovalo další domácí vyloučení a opět dvojnásobná přesilovka Vltavy. V tu chvíli táborský kouč Jaroslav Pátek opustil hřiště a jeho hráči ho nakonec následovali. Sudí vzápětí bez jediného vyzvání k pokračování hry duel ukončili; stalo se tak po necelých osmadvaceti minutách při poměru vyloučení 12:5. Osud střetnutí má nyní v moci příslušná ligová komise.
„Bylo to moje rozhodnutí, hráče jsem k odchodu do kabin nenabádal. Při takovém průběhu to ale možná bylo lepší, protože hrozilo, že některému z nich povolí nervy. A nebylo by divu," popisuje předčasný konec zápasu Jaroslav Pátek.

SK TÁBOR B – VLTAVA DEVIANTS ČB 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky Tábora: Drda, Portl.
Vztek? Beznaděj? Ale kdepak! Hokejbalisté táborské rezervy hodili den staré události za hlavu a odměnou se jim stalo vítězství znamenající vyrovnání série.
Do nedělního utkání sice nemohli naskočit Šlégr s Vojtou, jejich místa ale zaujali Kolomý s Menzelem. Řízení zápasu se znovu ujali rozhodčí z Českých Budějovic, tentokrát však nasadili poměrně spravedlivý metr na obě strany.
Ráz střetnutí přesto znovu určovaly přesilové hry. Táborští se už v úvodním dějství ujali v početní převaze vedení. Po přestávce Vltava ukázala, že přesilovky jsou její doménou, a vyrovnala, o několik minut později ale domácí tým využil svou druhou a poslední výhodu v zápase a Portl mu vrátil vedení. Jeho trefa se nakonec ukázala být vítěznou.
V poslední části hry docházely českobudějovickým hráčům síly, a přestože dostali možnost dalších tří přesilových her, vyrovnávající úder Táboru nezasadili.
SK TÁBOR B: Šikýř – Erwerth, Veleba, Vlnatý, Drda, Mikš – Portl, Holický, Šlégr (v neděli Menzel) – V. Vaníček, Košárek, Vojta (v neděli Kolomý).