Nadějkovský biatlon se konal na fotbalovém hřišti podruhé. Prezentace začala v půl desáté u hasičské zbrojnice. Účast si pochvalovala i trenérka mladých hasičů Kamila Kozáková. "Přesto, že bylo ošklivé počasí a foukal ostrý vítr, přihlásilo se na biatlon 20 závodníků a 14 dětí se utkalo na bobové dráze," informovala.

V biatlonu děti rozdělili do několika skupin podle věku a také pohlaví. "Závodí se dle klasických pravidel, střílí se ve stoje i v leže a závodník dostává trestné kolo za nesestřelený terč," doplnila něco k pravidlům.

Ve smíšené kategorii mladších žáků od 1. do 4. třídy zvítězil Lukáš Chochole. V závodě starších dívek vyhrála zlato Anna Mikšová. Mezi staršími chlapci exceloval Vít Martínek a ve smíšeném klání dětí nad 15 let konkurenci zdolal Jan Dvořák.

Nechybělo teplé občerstvení a zázemí pro závodníky. "Děti si akci moc užily, za první tři místa dostaly medaile, diplomy a čokoládu, vítěz byl navíc odměněn dětským šampaňským. Každý účastník obdržel tatranku. Jestli příští rok opět napadne sníh, uspořádáme další ročník," slíbila za hasiče Kamila Kozáková.