Domácí Volejbal tak mohl vyslat do osmičlenných klání ještě jeden tým, který vytvořil z nejmladších hráček a doplnil ho chlapci, kteří v podstatě absolvovali svá první šestková utkání. Každé z táborských družstev bylo nalosováno do jiné čtyřčlenné skupiny, přesto se nakonec jejich cesty zkřížily.

„Áčko“ Volejbalu nastoupilo hned v úvodu proti favorizovanému Olympu Praha, kde zaváhalo především v úvodu obou setů a prohrálo výrazným rozdílem 0:2 (20:50). Také úvodní set duelu s Lokomotivou Plzeň se ocitl plně v režii soupeře, ale v následujícím dějství přišel zvrat a táborské žákyně dovedly zápas k výsledku 1:1 (36:48). V dalším střetnutí vyzvaly BVC Chodov, který v předchozím souboji vyválčil skalp Olympu (v konečném zúčtování obsadili Chodovští druhou příčku). Celek Volejbalu ovšem očekávanou roli outsidera rázně odmítl, přenesl si do zápasu pohodu z předchozího duelu a za bouřlivého povzbuzování se mu povedlo dotáhnout utkání k vítězství 2:0 (51:47).

SESTAVY
Volejbal A:
Bočková, Břehovská, Fučíková, Krtičková, Netrvalová, Oulíková, Trsková. Volejbal B: Bezdičková, G. Gruberová, Heřmánková, N. Krejčová, E. Líbalová, Zadražil, Šmíd, Kosobud. Trenéři: Oulík a Peniašteková.

Ve druhé skupině prožilo „béčko“ podobný nástup jako A-tým a s podlehlo favoritovi celé soutěže z SK Hlincovka hladce 0:2 (17:50). Druhý duel s Novým Veselím nabídl vypjatou koncovku prvního setu a zpřesněnou hru Tábora ve druhém, což se podepsalo pod jeho výhru 2:0 (50:38). Následující střetnutí s 15. ZŠ Plzeň provázelo ze strany Volejbalu příliš mnoho zbytečných chyb, a tak se neubránil hladké prohře 0:2 (20:50).

Oba táborské výběry nakonec obsadily ve svých skupinách třetí místa a sešly se ve skupině o 5. – 8. příčku. Ještě před vzájemným soubojem zdolalo A-družstvo soupeře z Nového Veselí 2:0 (51:44) a B-tým dospěl v duelu s Loko Plzeň k remíze 1:1 (41:44).
¨
V závěrečném táborském derby se bylo rozhodně na co dívat. První set pro sebe v dramatickém závěru získalo bojovnější a odhodlanější smíšené družstvo poměrem 25:23. Ve druhé sadě už mělo „áčko“ navrch a vyhrálo ji 25:20, čímž při stavu 1:1 strhlo poměr míčů na svou stranu.

Podle slov jednoho z táborských trenérů Přemysla Oulíka byl turnaj pro domácí naděje užitečnou prověrkou. „Pro děvčata je určitě velkým povzbuzením, že se mohou měřit i s lepšími týmy, se kterými se v regionu běžně nesetkávají. Věřím, že příště budeme zase lepší. Děkuji rodičům za pomoc při organizaci turnaje a povzbuzování,“ řekl.