„Závod se vydařil, vše proběhlo bez komplikací. Děkuji domácím pořadatelům za perfektní organizační práci, skvělou úpravu trati jak před závody, tak i v průběhu dne. Perfektní byla i lékařská služba, kterou zajišťovala patnáctičlenná skupina vedená doktorem Mračkem,“ ocenil i předseda jury Václav Vizinger.

Mezi nejmenšími ve třídě 50 ccm zvítězil v obou jízdách Patrik Nohavica, druhou příčku bral Rakušan v barvách Motosportu Chýnov Tobias Schaninger. Pětašedesátky, to bylo velké představení chýnovského klubu, který obsadil všechny tři pozice na stupních vítězů. Zvítězil Maďar Áron Katona před rakouskými mladíky Moritzem Erneckerem a Ricardo Bauerem. „Mám z toho velkou radost. Tři jezdci z našeho týmu na stupních vítězů v mistrovství republiky, to je paráda. Rád pracuji se zahraničními závodníky, kteří si spolupráce vždy hodně váží,“ chválil si šéf týmu Evžen Zadražil.

Rudolf Plch
Rudolf Plch se letos soustředí jen na motokros, prioritou zůstává Rakousko

V kubatuře 85 ccm zazářil strakonický Václav Janout, jenž si na jih Čech odskočil z Itálie, kde pravidelně závodí. První jízdu vyhrál, ve druhé byl druhý za Vítězslavem Markem a celkově se postavil na stupínek nejvyšší.

Nabitý společný závod tříd MX2 a 125 ccm 2T vyhrál v obou jízdách Petr Rathouský, celkově druhý skončil Kristóf Jakob a třetí Radim Kraus. Motosport Chýnov slavil triumf také v kategorii žen, kterou při absenci zraněné Kristýny Vítkové suverénně vyhrála Rakušanka Elena Kapsamerová a na čele průběžné klasifikace má už dvacetibodový náskok.

Další závod juniorského šampionátu se jede v sobotu 17. července v Rudníku.