Zdálo se, že se volejbalisté Jihostroje vykřesali z nejhoršího, že zažehnali zdravotní problémy, jenže v utkání Ligy mistrů do základní sestavy nenaskočil Habr (nachlazení), trenér na post unniverzála vyslal rekovalescenta Kriška a ke všemu jen na lavičce náhradníků zůstal Robert Hupka. V rozlišovacím dresu pro libero tak musel nastoupit smečař Petr Michálek.
Přesto sestava se Šulistou začala sympaticky (8:7). Jen ale do chvíle, než na servis přišel Marechal. Ten Jihočechy střídavě bombardoval a překvapoval technickým servisem. První set vyhrál Belchatów 25:17. Ve druhém dějství nebylo brzy co řešit. Stav narostl až na 12:3, trenér Svoboda se mohl při time outech zlobit, jak chtěl, ale domácí cvičili s Jihostrojem podle libosti – 25:14.
Český mistr pokračoval v utkání bez střídání. Třetí set začal vyrovnaně, Kriško dokonce posunul Jihostroj do tříbodového vedení (4:7). V koncovce České Budějovice nevyužily dva setboly (22:24), proto prohrály i třetí set – 26:24.

Zdeněk Scheichl (vedoucí týmu Č. Budějovice): „Hupka a Fila měli horečky přes osmatřicet stupňů, nemocný je i Habr, Michálek bere antibiotika, přesto nastoupil na liberu. V kombinované sestavě jsme na domácí tým nestačili. Okamžitě po přijezdu do Českých Budějovic půjdou hráči na vyšetření do nemocnice."


Belchatów – Jihostroj ČB 3:0 (17, 14, 24), čas: 73 minut, rozhodčí Knižnikov (Rusko) – Saltalipi (Itálie), Jihostroj ČB: Zapletal, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha, Šulista – libero Michálek. Trenér Jan Svoboda.