Již první závod v Klukách nabídl hojnou jezdeckou účast (přes 200 závodníků), a tak pořadatelé z AMK Pacov v AČR rozhodně nic nepodcenili a na neděli jsou dobře připraveni. Ostatně bude to pro ně generálka na závod mezinárodního mistrovství republiky, který se na Propadu pojede 19. května.

„Do profilu tratě jsme navezli novou hlínu, takže podklad rozhodně nebude tvrdý. Trať jsme na některých místech ještě rozšířilia upravili některé zatáčky. Chtěl bych ještě upozornit jezdce i diváky, že k závodišti se bude dát přijet pouze ve směru od Pacova, protože ve směru od Eše se v současné době rekonstruuje silnice,“ informuje duše pacovského motokrosu a ředitel závodu Jan Smolek.

Na start se kromě kompletní jihočeské špičky postaví i další špičkoví jezdci z jiných krajů, o závod jeví zájem i hodně jezdců ze zahraničí. Především ve třídách MX2 a MX1 se dá očekávat velice silná konkurence.

Ve třídě 85 ccm se na prvním závodě blýskl Martin Smolka z MX Teamu Zahrady Maja a seriál jasně vede. Mezi nejmladšími jezdci ve zvlášť hodnocené kategorii 65 ccm je lídrem Ondřej Šilhavý z týmu HH Racing. V kategorii Hobby MX2 jen těsně vede Josef Oláh z Chrášťovic, ve třídě Hobby MX1 si na domácí trati zajistil vedení Jakub Páral z MS Kluky.

Ze třídy Veterány 40+ nejlépe vstoupil do nové sezóny Martin Brádka z GT2 Motorsportu, mezi Veterán 50+ pak Roman Majer ze Stráže pod Ralskem a mezi zvlášť hodnocenými Veterány nad 60 let vede Miloš Neužil z SXS Racing teamu.

Ve třídě MX2 (HR Technik cup) v Klukách válel i mezi mladými závodníky legendární Petr Bartoš z Orion RT. Nejlepším jezdcem zvlášť bodovaných jezdců na 125 ccm do devatenácti let byl Bartošův týmový kolega Martin Červenka. V kategorii MX1 (HR Technik cup) vede loňský vítěz této kategorie a momentálně jeden z nejlepších českých závodníků Rudolf Plch z Husqvarna Promoto RT, který za sebou letos má už i závod rakouského šampionátu o uplynulém víkendu.

Tréninky začínají v Pacově v 7:45, závod pak ve 12:30. Občerstvení je zajištěno.