Tato klání se řadí ke kvalifikačním turnajům na republikové přebory, a tak byla určena výhradně mládežnickým kategoriím.

Pořádající Sokol Tábor vyslal do víru turnajových bojů šestnáct reprezentantů a ti své trenéry rozhodně nezklamali. V dobře známém prostředí a před domácím publikem vybojovali dvanáct medailí, z toho pět zlatých, šest stříbrných a jednu bronzovou.

Ve velmi dobrém světle se představili nejen zkušenější judisté Zdeněk Slabý, Samuel Zivčák nebo Tadeáš Vaněk, ale také začínající závodníci, jako například Václav Novák nebo Štěpán Kadeřábek. Ani další zástupci Sokola se ale ve svých kategoriích rozhodně neztratili.

„Musím naše závodníky pochválit. Poděkování patří také všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci turnaje,“ poznamenal po skončení akce Karel Zivčák, jeden z trenérů Sokola Tábor.

VÝSLEDKY TÁBORSKÝCH JUDISTŮ – zlaté medaile: Zdeněk Slabý, Samuel Zivčák, Václav Novák, Jaroslav Vaněk a Štěpánka Večerková. Stříbrné medaile: Michal Mára, Tadeáš Vaněk, Štěpán Kadeřábek, Sára Procházková, Aneta Hárovníková a Sabina Dvořáková. Bronzová medaile: Igor Jašek.
Za stupni vítězů zůstali Karel Jirkovský, David Sobek, Aleš Ketner a Vojtěch Strnad.

Táborští medailisté z domácího turnaje.

Nahoře zleva: předseda oddílu Jiří Daněk, Aneta Hárovníková, Štěpánka Večerková, Sabina Dvořáková a trenér Karel Zivčák. Dole zleva: Štěpán Kadeřábek, Igor Jašek, Samuel Zivčák, Václav Novák, Michal Mára, Zdeněk Slabý. Foto: Miroslav Petřík