Poté, co mladší žáci z oddílu vodního póla TJ Tábor vyválčili ve druhé lize zlaté medaile, bojovali o druholigové cenné kovy také jejich starší kolegové v kategorii mladšího dorostu. Bronz už měli svěřenci trenéra Martina Kučery prakticky jistý, stále si však hýčkali naději na stříbrný úspěch.

 Do plzeňského bazénu Na Slovanech odcestovali Táborští bez čtyř hráčů základní sestavy v podstatě se staršími žáky, tedy s chlapci hrajícími o jednu věkovou kategorii níž.

TJ TÁBOR – KOMETA BRNO 10:20. S pozdějším vítězem druhé ligy z Brna celek od Jordánu rychle prohrával 2:12 a bylo po naději na bodový zisk. Ve druhé polovině zápasu přesto jeho hráči předvedli několik pěkných souher a zejména díky krásným gólům Václava Kotrlíka upravili skóre na přijatelný desetibodový rozdíl.

SLAVIA PRAHA – TJ TÁBOR 10:6. Scénář ze zahajovacího střetnutí turnaje se opakoval i v boji s Pražany. Po první čtvrtině svítilo na výsledkové tabuli skóre 0:4 v neprospěch Tábora. Po taktické změně v rozestavení se ale průběh utkání vyrovnal, a jen díky skvělému výkonu slávistického brankáře nemohli Jihočeši dotáhnout své úsilí i ke srovnání skóre.

KVS PLZEŇ – TJ TÁBOR 20:16. Vzhledem k tomu, že západočeský tým prohrál hned úvodní turnajový duel, nemohla táborské družině uniknout bronzová příčka. Přesto chtěli její hráči proti Plzni uspět. Také tentokrát se jim však hrubě nevydařil vstup do zápasu a v průběhu úvodního dějství prohrávali už 1:7. Za tohoto stavu se Táborští rozhodli vsadit na riskantní hru a diváci na Slovanech se tak stali svědky gólové přestřelky. V ní mužstvo z jihu mocně dotahovalo náskok soupeře. Především díky střeleckému apetitu Martina Hlinského se jim podařilo průběžný výsledek otočit a pět minut před koncem vedli 15:13. V závěru se ovšem projevil úbytek sil pramenící z úzké soupisky (jediný hráč na lavičce) a plzeňští vodní pólisté si připsali na konto vítězství o čtyři branky.

Nevydařené první čtvrtiny tak znehodnotili účinkování táborského týmu na turnaji. V těch dalších totiž předváděl kolektivní a bojovnou hru, což potvrzuje i skutečnost, že si všichni hráči v poli připsali minimálně jeden gólový zásah.

Sestava táborského týmu: Zadražil, Kotrlík, Hlinský, Mráz, Mrázek, Kříž, Pejša, Míka.

Druhou ligu mladšího dorostu ovládla brněnská Kometa před SKS Slavia Praha a mladíky z TJ Tábor.