Na nedávných oblastních přeborech v Českých Budějovicích dominovali jedenáctiletá Denisa Vondráková a desetiletý Erik Fáček.

Nadvláda Tábora

Zatímco u Denisy Vondrákové se triumf tak trochu očekával, prvenství Erika Fáčka bylo nečekané a překvapivé.
Finálovými soupeři obou vítězů se staly o rok starší nasazené jedničky Denisa Dvořáková a Kamil Král ze sousedního Tenisu Tábor. S nimi navíc vytvořili na přeborech páry, které si zajistily prvenství ve čtyřhře, a stvrdili v této kategorii moc Tábora nad zbytkem tenisového jihu Čech.

Na vítěze teď čeká liberecké mistrovství České republiky, které se uskuteční na severu Čech v červenci.

Vizitky obou vítězů

Pravoruká Denisa Vondráková, kterou trénuje Monika Bacíková, hraje tenis od svých pěti let. Připojila se tehdy ke svému bratrovi a momentálně se nachází na 8. místě českého žebříčku mladších žákyň. Jejím vzorem je Italka Camila Giorgi. Platí za velkou bojovnici, kterou zdobí i technika úderů, nicméně její styl je založen hlavně na důrazu a snaze „jít si rychle pro míček".

Erik Fáček je svěřencem trenéra Jana Fuky. Bílému sportu se věnuje dva a půl roku. „Erikovi se vyplácí jeho píle a pracovitost. Když bude takto pokračovat, může být ještě lepší. Mimo jiné má i dobrou kondici," řekl na adresu svého hráče trenér Fuka. Co se týče šancí na libereckém šampionátu, podle trenéra bude hodně záležet na losu. Zhruba tři čtvrtiny hráčů jsou totiž o rok starší než Erik Fáček.