S nástrahami mistrovské trati se rozhodlo poprat také trio reprezentantů E.ON Triathlon Teamu Vojtěch Vacek, Tomáš Macháček a Jan Vosejpka. Domů se vraceli s novými ostruhami, a především se dvěma cennými kovy, což je víc než splněný cíl výpravy.

Pro Vojtěcha Vacka se stala dlouhá xterra s distancemi 1,2 km plavání – 32 km kolo – 10 km běh vrcholem sezony, a tak je pro něj konečné 8. místo v kategorii do 23 let a celkové38. pořadí zklamáním.

Opačné pocity prožíval Jan Vosejpka, který si vysloužil stříbro mezi juniory a celkově skončil čtyřiačtyřicátý.


Tomáš Macháček se představil ve sprintu (0,4 km – 16 km – 3 km) a byl z toho bronz v kategorii dorostenců. V absolutním pořadí obsadil táborský závodník 8. příčku.

Vystoupení zástupců E.ON Triathlon Teamu v Mostě přiblížil týmový trenér Michal Háša. „Pro naše borce se jedná o novou zkušenost. Nejnáročnějším úsekem společně shledali technicky náročně obtížnou cyklistickou trať, kde se ani jednomu nevyhnul pád nebo defekt. Vojta šel přes řídítka, Tomáš si ve chvíli, kdy jezdil na úplném čele závodu, poranil koleno při drobném pádu a Honzu potrápila drobná závada na kole,“ prohlásil kouč.