SK Meťák jako nováček 1.florbalové ligy žen se během své premiérové účasti v celostátní soutěži uvedl jako perspektivní mladý tým, který svou zlepšující se formu prokázal především ve druhé polovině sezony. Stal se obávaným soupeřem týmů z horní poloviny tabulky, byť se mu nakonec nepodařilo postoupit do dalšího kola Play Off. Trenérka žen Eliška Tibitanclová uvedla: „Sezona 2023/2024 byla naše první ve druhé nejvyšší soutěži a druhá jako týmu. Náš tým byl nejen nový v této lize, ale patřil i k nejmladším. Začátek sezony byl trošku rozpačitý, sbíraly jsme zkušenosti a stabilizovaly lajny. Zhruba v polovině sezóny k nám přišly na hostování dvě hráčky," jmenovala Kláru Jiříkovou (vyrostla v SK Meťák, aktuálně hraje za juniorky a A tým Chodova) a Lucii Bickovou (FBC Štíři), které daly týmu nový impuls. "Začaly jsme vyhrávat i zápasy s týmy z první poloviny tabulky."

Nejlepší volejbalista České republiky Marek Šotola. O anketě a o zápasech v reprezentaci
Jak se změnil Marek Šotola? Řekl nám to. Podívejte se na video

Desáté místo v tabulce podle trenérky není špatné. "Ale myslím si, že tento tým má na to poprat se o první polovinu tabulky. Některé zápasy rozhodovaly naše neproměnné šance, kterých za tuto sezonu bylo opravdu hodně. Velkou oporou byly i naše gólmanky, které nás v důležitých zápasech podržely. Mám radost z holek, jak se za ten rok herně i mentálně posunuly. I pro mne byla tato sezona těžká, protože jsem poprvé trénovala druhou nejvyšší ženskou soutěž a dělat některá taktická rozhodnutí v zápasech bylo hodně náročné“, poukazuje na složitost coachingu Eliška Tibitanclová.

„Přesto, že to pro většinu týmu byl docela skok z první ligy juniorek, povedlo se nám nasbírat spoustu nových zkušeností a obsadit i celkem důstojné místo v tabulce“, dodává hrdě brankářka Eliška Bártová.

„Myslím, že naše první sezona v první lize nezačala úplně podle představ,“ hodnotí útočnice Anežka Macháčková. „Na začátku jsme několik zápasů prohrály a náš výkon byl během zápasu nestabilní. Po Vánocích se vše konečně zlomilo a výhry nás motivovaly i do zápasů se zkušenými týmy. Trochu jsem doufala, že se dostaneme dál v play off, ale bohužel tým Panthers Praha měl víc štěstí v zakončení. Takový je sport. Jsem spokojená s tím, jak jsme se během sezony zlepšovaly herně jako tým i individuálně. A hlavně jsme parta kamarádek,“ dodává spokojeně Anežka.

„Celkově bych sezonu hodnotila kladně,“ přidává hodnocení kapitánka týmu Johana Tušlová. „Jsem velice spokojená s naším výsledkem v tabulce a ještě víc pyšná na holky. Patří jim poděkování za jejich nasazení a za to, že jsme to nikdy nevzdaly a o výsledky jsme vždy bojovaly. Jsem hrdá, že jsem mohla být jejich kapitánkou,“ doplňuje skromně Johana.

„My bychom našemu ženskému týmu přáli stále stejný vítr do plachet i do nové sezony, který se jim podařilo zachytit na konci té letošní,“ dodává šéftrenér klubu Ivan Janoušek. “Zároveň připravujeme posílení hráčského kádru,” odkrývá aktuální dění v týmu.