Celodenní déšť udělal ze závodiště v Blanské kotlině bahenní lázně a nepřízeň počasí se podepsala i na menší jezdecké účasti. Ve čtyřech třídách se představilo jen 95 závodníků. Hned třináct z nich bylo z jihočeského týmu Motosport Chýnov vedeného manažerem Evženem Zadražilem.

V královské kubatuře MX1 udělal lídr průběžné klasifikace Martin Michek zřejmě už klíčový krok za obhajobou mistrovských titulů z posledních tří let.

V kvalifikaci byl sice až třetí za Neugebauerem a dalším Jihočechem Václavem Kovářem, ale v první finálové jízdě nedal nikomu šanci.

Na její start se postavila pouhá dvacítka jezdců, což je zřejmě smutný rekord naší hlavní motokrosové třídy. „Všichni nejlepší ale přijeli,“ namítl Martin Michek. Jedinou výjimkou byl snad jenom Petr Smítka.

Na rozbahněné trati Michek vypálil ze všech nejrychleji a vedoucí pozici si udržel až do cíle. „Na blátě je nejdůležitější právě start, který se mi povedl,“ konstatoval v cíli spokojený vítěz. Dlouho se ho držel druhý Romančík, ale v samotném závěru ztratil a Michek si dojel suverénně pro prvenství.

Třetí dojel Václav Kovář a s tímto umístěním byl maximálně spokojen. „Třetí místo rozhodně beru. Nebylo to vůbec jednoduché,“ svěřil se v cíli. Smůlu měl naopak Martin Finěk, jenž upadl po startu, poté ještě jednou a do cíle nedojel.

Do druhé jízdy vypálil nejlépe Romančík a udělal si náskok, ale upadl. Přes horší start šel zezadu do čela Michek a znovu suverénně vyhrál. Bojovník Kovář zopakoval třetí místo a celkově skončil druhý.