Patnáctiletý borec z Mladé Vožice se mezi tuzemskými staršími žáky řadí mezi absolutní elitu a svádí mimo jiné i líté souboje se svým zkušenějším týmovým kolegou Robertem Kostlánem.

„Na svoje závody – a hlavně na ty důležité – si umí Martin fantasticky nastavit hlavu,“ chválí Martina Kozojeda jeho týmový kouč Michal Háša. „Má hodně flegmatickou povahu, ale je to rozený závoďák. V tréninku si vždycky do puntíku plní to, co má, i když je nutné na něj být v přípravě dost opatrný. Trochu bojujeme s váhou, i teď by potřeboval shodit tak dvě nebo tři kila,“ přiznává trenér.

Sám Martin Kozojed považuje za svůj doposud nevýraznější počin 5. místo ze Závodu olympijských nadějí v Polsku, a předloňský titul mistra České republiky. Svůj sportovní vzor překvapivě nehledá daleko. „Musím jmenovat juniorského triatlonistu Radima Grebíka. ten je pro mě vzorem v tom, s jakou pílí na sobě maká,“ říká obdivně Martin Kozojed.

Do nové sezony rukuje s cílem obsadit jednu ze dvou nejvyšších příček na Letní olympiádě dětí a mládeže. A dál? „Chci na sobě hodně pracovat a uvidíme, kam až mne to dovede,“ dodává skromně talentovaný triatlonista.

Dodejme, že Martinovi dělá v Triathlon Teamu parťáka i mladší bratr Ondřej. A také on má skvěle našlápnuto…