Atraktivní soutěž pořádaná Českou unií sportu ve spolupráci s městem Tábor a Jihočeským krajem se letos dočká nucené proměny. Kvůli rekonstrukci táborského bazénu bude její scénář postrádat obvyklé plavecké disciplíny. Nedělní Hecboj dvojic odstartuje halovými disciplínami na táborské ZŠ Zborovská (Pražské Sídliště), a to v 10 hodin. Ve 12.30 hodin obsadí jeho účastníci nově zrekonstruovanou čtyřdráhovou kuželnu KK Loko Tábor. Nezbytnou výbavou každého soutěžícího je sportovní oblečení a obuv do tělocvičny. Složení dvojic je libovolné a věkově neomezené.

Pozvánku pro tradiční účastníky i nové sportovní nadšence připojil Zdeněk Krátký z pořádající ČUS Tábor. „Ani ti nejmenší se nemusejí obávat, že by předem stanovený úkol nezvládli. Každou disciplínu jim přizpůsobíme tak, aby si Hecboj užili a měli radost z pohybu. A naopak ten, kdo má vítězné ambice, si může zasoutěžit a vyhecovat se se svými přáteli,“ informuje.

O týden později v neděli 9. prosince mohou všichni aktéři Hecboje bezplatně využít kuželnu ke sportovním radovánkám. Vyhlášení výsledků s předáním cen se tentokrát uskuteční až v únoru po předpokládané rekonstrukci plaveckého stadionu a „hecbojaři“ mohou znovu počítat s volným vstupem. Přesný termín bude ještě upřesněn.

Zájemci o účast v letošním ročníku se mohou předem hlásit s uvedením jména, věku a adresy na emailu tabor@jck.cuscz.cz nebo na telefonu 381 281 379.